Już w niedzielę 2 marca o 10:00 na antenie TVN Turbo zadebiutuje 30. seria “Automaniaka”! W premierowym odcinku Adam, Patryk i Kickster sprawdzą możliwość trzech terenowych lub uterenowionych samochodów.
Już w niedzielę 2 marca o 13:00 zapraszamy na drugi odcinek nowej serii "Wojen samochodowych". Paweł Miszta i Przemek Szafrański przetestują swoje handlarskie umiejętności w budżecie 29 tysięcy złotych.
Już w niedzielę 2 marca o 11:00 zapraszamy na premierowy odcinek nowej serii “Zakupu kontrolowanego”. Adam Kornacki spotka się w nim z Aleksandrą, która chce kupić SUV-a za około 100 tysięcy złotych.
To, że trzeba stanowczo walczyć z piratami drogowymi, nie budzi wątpliwości. Jednak nowe przepisy przeciwko nielegalnym wyścigom i ulicznemu driftingowi wzbudzają kontrowersje – wielu specjalistów ma do nich poważne zastrzeżenia.
Miękkie hybrydy szturmem zdobywają rynek, oferując oszczędność paliwa i ekologiczne rozwiązania. Jednak są na tyle nowością, że niewielu kierowców zdaje sobie sprawę z potencjalnych kosztów ich napraw. Kluczowa różnica to dodatkowa bateria i znacznie droższy alternator.
Już w niedzielę 2 marca o 12:00 zapraszamy na premierowy odcinek nowej serii "Wojen samochodowych". Paweł Miszta i Przemek Szafrański przetestują swoje handlarskie umiejętności w budżecie 24,5 tysiąca złotych.
Już w niedzielę 2 marca o 9:30 zapraszamy na premierowy odcinek "Najpopularniejszych aut świata". Tym razem przekonamy się, jakie samochody najczęściej wybierają mieszkańcy Japonii.
Już w niedzielę 2 marca o 14:45 pokażemy premierowy odcinek "Mobilnych mechaników". Fachowcy będą musieli zmierzyć się z usterkami trzech pojazdów: Suzuki Vitary, Nissana Almery i Opla Merivy.
Początkowo producenci w ramach abonamentu oferowali wykupienie podgrzewanej kierownicy lub fotela. Teraz skupiają się głównie na multimediach i typowo elektronicznych dodatkach. Subskrypcje można uruchomić również w samochodzie kupionym ,,z drugiej ręki''.
Nowe przepisy dotyczące przeglądów i rejestracji samochodów sportowych budzą zamieszanie i kontrowersje. Miłośnicy motorsportu, zawodnicy oraz właściciele zmodyfikowanych aut są zdezorientowani – regulacje są niejasne i mogą utrudnić starty w rajdach. O ich obawach rozmawiał Łukasz Byśkiniewicz.
Jeep Avenger dostępny jest w wersji z napędem na cztery koła, ale zdecydowana większość sprzedawanych egzemplarzy ma napęd na jedną oś. Czy Jeep bez napędu na obie osie może być Jeepem?
Jeździcie z adaptacyjnym tempomatem? Według pewnego badania ryzykujecie. Holendrzy wyliczyli, że korzystanie z tego systemu może zwiększyć ryzyko kolizji o prawie dwa procent.
20 lutego odbyła się uroczysta gala TYTANI OTOMOTO, będąca zwieńczeniem konkursu i częścią celebracji 20-lecia wiodącej platformy motoryzacyjnej w Polsce.
Zamiast uzyskiwania zgód, informowanie mieszkańców o prowadzonych testach samochodów autonomicznych. Trwają prace nad projektem ustawy regulującej kwestię udoskonalania systemów samodzielnej jazdy autem sterowanym przez komputer. Niedawno zakończyły się konsultacje w tej sprawie.
W Świdniku stoi urządzenie, który bardzo często rejestruje zbyt szybką jazdę kierowców. Krystian Plato pojechał na Lubelszczyznę i sprawdził, co sprawia, że ten fotoradar jest tak zapracowany.
Prototypowy, pierwszy w historii Ursus C-336 odnaleziony i uratowany. Trafił w należne mu miejsce, czyli do Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie. Tam w otoczeniu innych unikatowych maszyn rolniczych widział go Michał Murawiński.
Najnowsze BMW M5 wzbudza ogromne emocje – teraz jako hybryda, co budzi kontrowersje. Jednak to nie jedyna nowość w gamie. BMW 550e, choć nieco słabsze, wciąż oferuje świetne osiągi i luksusowy komfort. Jak sprawdza się w codziennej jeździe? Przetestował je Kacper Wyrwas.
Z badania autorstwa ADAC wynika, że najczęściej czerwone światło ignorują użytkownicy hulajnóg elektrycznych. Niemiecki automobilklub przeprowadził testy w kilku największych miastach po drugiej stronie Odry.
Koncern Stellantis zarejestrował prawa do historycznej marki Talbot, co wywołało spekulacje na temat jej powrotu na rynek jako konkurenta dla Dacii. Choć oficjalne informacje są skąpe, taki ruch może oznaczać chęć wprowadzenia budżetowej marki do portfolio Stellantisa.
Na pierwszy rzut oka pomysł montowania rury wydechowej w samochodzie elektrycznym wydaje się co najmniej dziwny. Przecież pojazdy na prąd nie emitują spalin, więc po co im układ wydechowy? Jednak koncern Stellantis postanowił opatentować takie rozwiązanie, mając na uwadze nie estetykę, a bezpieczeństwo.
W opublikowanym projekcie ustawy dowiadujemy się, że uczestnikom i organizatorom ulicznych wyścigów grozić będzie nawet kara więzienia. Czy nowe przepisy mogą poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach i odstraszyć kierowców, którzy mają skłonność do brawurowej jazdy?
Ten samochód brytyjskiej marki produkowany jest w Chinach. Mowa o Mini Cooperze S, ale nie w wersji spalinowej, tylko na prąd. Pojazd testował Krystian Plato.
Jedna z platform, zbierająca historie pojazdów, podsumowała zeszły rok w Polsce pod względem najczęściej sprawdzanych aut i tych, które miały za sobą jakąś niejasną historię.
Kto ostatnio robił serwis samochodu mógł zauważyć, że ceny znacznie poszły w górę. Dotyczy to nie tylko napraw, ale również chemii samochodowej. O ile wzrosły ceny i jakie mogą być tego konsekwencje?
Gdzie powinniśmy zdjąć nogę z gazu? Wszędzie, gdzie warunki są trudne, a ruch wzmożony, ale niektóre drogi w czasie zimowych ferii mogą przypominać tor przeszkód.
Elektryki generują nieco silniejsze pole magnetyczne niż samochody spalinowe. Czy może ono wpływać na nasz organizm? Odpowiedzi na to pytanie Łukasz Byśkiniewicz szukał u ekspertów z Politechniki Wrocławskiej.
Kosmicznie drogie OC i zakaz jazdy dla kogoś, kto nie ma licencji - nowe przepisy wprowadzające pojęcie samochodu ,,do sportu'' miały uporządkować kwestie związane z przeglądem technicznym i rejestracją takich aut. Jaka może być rzeczywistość? To sprawdzał Łukasz Byśkiniewicz.
Od teraz te koreańskie auta to KGM, nowe logo wylądowało już na kierownicy i felgach. Pierwszy model z nowymi emblematami oglądał z bliska Mikołaj Borcowski.