Renault Symbioz ma być następcą Megane. Czym zaskoczy nowy model?

Renault Symbioz ma być następcą Megane
Renault Symbioz ma być następcą Megane. Czym zaskoczy nowy model?
Źródło: Raport Turbo
Mamy czuć się w nim jak w domu - Renault pokazało swój najnowszy samochód - Symbioz. Ma to być wszechstronne i wielofunkcyjne auto, które łączy życie rodzinne i zawodowe. Oto nowy Renault Symbioz.

Jest większy od Captura, ma być uniwersalny, a jego wnętrze ma przypominać dom. Renault pokazało nowy model auta.

Renault Symbioz - nowe rodzinne auto

W latach 60. popularny był Renault 16, w 80. - Espace, 90. - Scenic, a teraz nadszedł czas na Renault Symbioz - najnowsze rodzinne auto, ale jak przekonują Francuzi nadające się również do celów zawodowych. Inspirację czerpie z dziedzictwa marki Renault i ma być zgodny z filozofią samochodu do życia.

- We wnętrzu z jednej strony znajdziemy dużo technicznych detali i bardzo sprytne oprogramowania, ale z drugiej poczujemy się jak w domu. Łączymy tu świat analogowy z cyfrowym. Chcemy znaleźć idealną równowagę, aby nasi klienci, nasi użytkownicy, kierowca i pasażerowie czuli się tu dobrze. Aby nie mieli wrażenia, że siedzą w jakimś zimnym technicznym produkcie, a znajdują się prawie we własnym domu - opowiadał o aucie Gilles Vidal z Renault.

Jak jest Renault Symbioz? Wnętrze, silnik, wyposażenie

Auto nie jest pudełkowate. Ma raczej zwinny kształt. Można powiedzieć, że to taki przedłużony Renault Captur. Współpracuje ze wszystkimi najnowszymi multimediami, a wrażenie robi panoramiczny dach ze zmienną przezroczystością dzięki technologii ciekłokrystalicznej. Dach obsługuje się głosowo przy pomocy asystenta Google lub za pomocą przełącznika znajdującego się w pobliżu lampy na podsufitce.

Symbioz to SUV o długości ponad 4 metrów z rozstawem osi 2,63. Auto ma tylko jeden rodzaj napędu - hybrydowy o mocy 145 koni z czterocylindrowym silnikiem 1.6. Bagażnik ma tu 624 litry.

Renault Symbioz
Renault Symbioz ma być następcą Megane
Renault Symbioz
Źródło: Raport Turbo

"Raport Turbo" - gdzie i kiedy oglądać?

Oglądaj "Raport Turbo" od poniedziałku do piątku o 18:00 i 22:00 na kanale TVN Turbo. W programie zawsze najnowsze doniesienia ze świata motoryzacji i techniki. Codziennie nowa dawka informacji o premierach, rajdach i wyścigach i najważniejszych wydarzeniach.

Autor: KJ

Źródło zdjęcia głównego: Raport Turbo

podziel się:

Pozostałe wiadomości