Rajd Polski w Mikołajkach znów jako runda WRC. Kajetanowicz: "Dla mnie jednak sporo nowego"

Rozgrywany w Mikołajkach Rajd Polski znów jako runda WRC
240607 RAPORT TURBO_4494_Sub_02
Już za 3 tygodnie wielkie rajdowe święto w Mikołajkach na Mazurach. Rajd Polski powraca do kalendarza rajdowych samochodowych mistrzostw świata. Będzie 7. rundą WRC. Z tej okazji w Warszawie odbyła się konferencja prasowa.

Rajd Polski to duma polskiego motorsportu. To drugi po Rajdzie Monte Carlo najstarszy rajd na świecie. W ostatnich latach rajd rozgrywany na malowniczych szutrach Mazur był częścią mistrzostw Europy. Po 6 latach powraca do prestiżowego kalendarza WRC. - Praktycznie są to dwa rajdy w jednym, bo, jak popatrzymy na mistrzostwa Europy, które przez ostatnie 6 lat organizowaliśmy, to mieliśmy 180 kilometrów, a teraz trzeba zrobić 300, wiec to jest drugie tyle. Sporo przygotowań, myślę, że to będzie święto polskiego motorsportu – mówił podczas konferencji Michał Skora, Prezes Polskiego Związku Motorowego

Warto przyjechać na Rajd Polski, żeby kibicować

Dla kibiców znad Wisły to świetna okazja, aby zobaczyć w akcji kosmicznie szybkie samochody klasy Rally1, które w Polsce pojawią się po raz pierwszy. Kibice pasjonować się także będą startem Polaków w klasie WRC2. Na liście zgłoszeń widnieje duet: Mikołaj Marczyk - Szymon Gospodarczyk, który wygrał Rajd Polski 2 lata temu. 3 zwycięstwa odniesione w Mikołajkach w rajdowym CV ma Kajetan Kajetanowicz. Ustronianin również zdecydował się na start na własnej ziemi.

Trasa Rajdu Polski jest dzika

- Dużo szybkich zakrętów, dużo skoków, dużo szutru, trzymanie się odpowiedniej linii, dużo zarośniętych miejsc zarośniętych gdzie nie wiadomo, czy można ciąć, czy trzeba odpuścić. Dla mnie jednak sporo nowego. Mówiłem, że dla mnie to domowy rajd, ale prawda jest taka, że jednak Rajd Sardynii, Portugalii, czy Meksyku znam lepiej niż Rajd Polski – tak o zbliżającej się imprezie mówi kierowca rajdowy Kajetan Kajetanowicz.

Rajd Polski. Ułatwienia dla kibiców z niepełnosprawnościami

Tegoroczna edycja Rajdu Polski ma być przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Dobrze wie to zaangażowany w sprawę Sebastian Luty – prezes fundacji Avalon wspierającej osoby niepełnosprawne, również w sporcie samochodowym. - Szczególnie na terenie Areny Mikołajki przygotowaliśmy specjalne strefy, rampy, podjazdy. Będą oznaczenia brajlowskie, tłumacz PJM, będą asystenci, którzy będą pomagali – mówił Luty.

Rajd Polski - kiedy

Rajd Polski rozegrany zostanie w dniach 27-30 czerwca.

"Raport Turbo" - gdzie i kiedy oglądać?

Oglądaj "Raport Turbo" od poniedziałku do piątku o 18:00 i 22:00 na kanale TVN Turbo. W programie zawsze najnowsze doniesienia ze świata motoryzacji i techniki. Codziennie nowa dawka informacji o premierach, rajdach i wyścigach i najważniejszych wydarzeniach.

Zobacz także:

Autor: KJ

Źródło zdjęcia głównego: Raport Turbo

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?