Druga runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. "Za wcześnie dodałem gazu, na wyjściu było ślisko"

Grzegorz Grzyb- Adam Binięda zwycięzcami Rajdu Nadwiślańskiego.
Grzegorz Grzyb- Adam Binięda zwycięzcami Rajdu Nadwiślańskiego.
Źródło: Raport Turbo
Za nami druga runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załoga TVN Turbo miała szanse na dobry wynik, jednak Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski niestety zaliczyli rajdową przygodę, która zepchnęła ich daleko poza podium.

Tegoroczny Rajd Nadwiślański okazał się jeszcze bardziej śliski niż jego poprzednie edycje. Załogi przez cały czas zgłaszały, że asfalt pomiędzy sadami i polami jest śliski jak lód.

Załoga TVN TURBO na Rajdzie Nadwiślańskim

Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski, jadący Skodą Fabią Rally2 Evo, bardzo dobrze sobie radzili w zdradliwych warunkach, kończąc pierwszy etap rajdu jako wiceliderzy klasyfikacji generalnej. Niestety na piątym odcinku specjalnym przytrafiła się przygoda. - W zakręcie za wcześnie dodałem gazu, na wyjściu było ślisko. Auto nie chciało skręcić, bo była za duża prędkość. Całe szczęście, że nie uderzyliśmy przodem w tę barierę, bo straty i uszkodzenia samochodu nie pozwoliłyby nam dalej jechać. – powiedział Łukasz Byśkiniewicz.

Wydostawanie się z rowu zajęło 4 minuty. Nasza ekipa pojechała dalej, ale wiadome było, że nie ma już szans na życiowy wynik w Rajdzie Nadwiślańskim. Załoga z 2. spadła na 11. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Grzyb pierwszy w Rajdzie Nadwiślańskim

Bez większych błędów nadwiślańskie zawody przejechali Grzegorz Grzyb z Adamem Biniędą, wygrywając i wychodząc na pozycje liderów punktacji sezonu. - To był fantastyczny weekend dla nas, jechaliśmy naprawdę fantastycznym tempem. Myślę, że przygotowaliśmy się naprawdę dobrze, pracujemy i z inżynierem i z teamem, auto funkcjonuje wyśmienicie – tak swój start komentował Grzegorz Grzyb.

Drugie miejsce w swoim drugim starcie w Mistrzostwach Polski w kategorii najmocniejszych samochodów zajął Jakub Matulka pilotowany przez Daniela Dymurskiego. Podium uzupełniła załoga trzeciej Skody Fabii Rally2 Evo - bracia Jarosław i Marcin Szejowie. Kolejna runda RSMP za niecałe 3 tygodnie w Małopolsce.

Rajdowa Skoda na trasie rajdu.
Grzegorz Grzyb - Adam Binięda zwycięzcami Rajdu Nadwiślańskiego
Rajdowa Skoda na trasie rajdu.
Źródło: Raport Turbo

"Raport Turbo" - gdzie i kiedy oglądać?

Oglądaj "Raport Turbo" od poniedziałku do piątku o 18:00 i 22:00 na kanale TVN Turbo. W programie zawsze najnowsze doniesienia ze świata motoryzacji i techniki. Codziennie nowa dawka informacji o premierach, rajdach i wyścigach i najważniejszych wydarzeniach.

Zobacz także:

Autor: KJ

Źródło zdjęcia głównego: Raport Turbo

podziel się:

Pozostałe wiadomości