Omoda i Jaecoo – nie wiecie, co to? To kolejny krok chińskiej ekspansji na nasz rynek samochodowy

Omoda i Jaecoo – nie wiecie co to? To kolejny krok chińskiej ekspansji na nasz rynek samochodowy
Omoda i Jaecoo – nie wiecie co to? To kolejny krok chińskiej ekspansji na nasz rynek samochodowy
Źródło: Raport Turbo
Chińczycy, jak wiadomo, idą ostro w elektro mobilność ale dobrze wiedzą, że samymi autami na prąd Europy nie podbiją. W Warszawie odbyła się premiera nowości marek Omoda i Jaecoo. Wśród nich znalazły się też klasyczne benzyniaki. Obejrzeć auta z bliska poszedł Michał Murawiński.

W nieco kosmicznym stylu polskim rynkiem motoryzacyjnym chcą zakręcić chińskie marki samochodów, należące do koncernu Chery. Podczas oficjalnej premiery w Warszawie, na początek pokazano 3 samochody.

Najpierw Omoda, coś z czym mieliśmy już kontakt

Omoda 5 to spalinowy crossover o mocy 197 koni za cenę mniejszą niż 130 tysięcy złotych. Jest benzynowa Omoda 5, ale jest też Omoda E5, czyli elektryk o zasięgu około 400 km. Elektryczny samochód ma inny design, co widać po kołach i kilku elementach nadwozia. Auto od benzyniaka różni się przede wszystkim zabudowanym grillem. Inaczej wygląda też wnętrze auta z wtyczką.

Samochód w wersji benzynowej ma podwójne ekrany o przekątnej 10,25 cala a Omoda w wersji elektrycznej ma te ekrany większe 12,3 cala. Natomiast później Omoda w wersji benzynowej również otrzyma te większe ekrany, także to wnętrze będzie de facto dosyć podobne. – mówi Paulina Tycner w imieniu importera obu marek.

Większym autem od Omody jest Jaecoo. To benzynowy SUV w automacie o klasycznych kształtach

W wersji spalinowej dostępny będzie z jednym silnikiem 1,6 Turbo o mocy 150 koni i napędem na 4 koła. Ma 20 cm prześwit i do wyboru 7 trybów jazdy. To auto w standardzie oferuje wszystkie systemy bezpieczeństwa, kontrola pasa ruchu, monitor martwego pola, adaptacyjny tempomat. Oczywiście dwustrefowa klimatyzacja, oczywiście podgrzewane fotele. Te fotele są również wentylowane. Trochę później w Polsce Jaecoo pojawi się jako hybryda plug-in z mocą ponad 300 koni. Chiński benzyniak ma kosztować około 150 tysięcy złotych. Salony i serwisy będą zlokalizowane w największych polskich miastach. Najpierw w 30 punktach a w przyszłym roku w kolejnych 15.

"Raport Turbo" - gdzie i kiedy oglądać?

Oglądaj "Raport Turbo" od poniedziałku do piątku o 18:00 i 22:00 na kanale TVN Turbo. W programie zawsze najnowsze doniesienia ze świata motoryzacji i techniki. Codziennie nowa dawka informacji o premierach, rajdach i wyścigach i najważniejszych wydarzeniach.

Zobacz także:

Autor: KJ

Źródło: Raport Turbo

Źródło zdjęcia głównego: Raport Turbo

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?