Jaka jest przyszłość motoryzacji? Rozmowa ze stylistą Seata i Cupry

Jaka jest przyszłość motoryzacji? Rozmowa ze stylistą Seata i Cupry
Jaka jest przyszłość motoryzacji? Rozmowa ze stylistą Seata i Cupry
Źródło: Raport Turbo
Chińczycy zaczynają kreować światowy design - o tym mówił designer Cupry i Seata Jorge Diez, z którym rozmawiał w Madrycie nasz reporter. Jak widzi przyszłość motoryzacji?

Motoryzacja przyszłości

Mikołaj Borcowski, RAPORT TURBO: Jorge, projektanci samochodów muszą żyć przyszłością. Jak trudne jest przewidywanie tego, co stanie się w motoryzacji?

Jorge Diez, SZEF DESIGNU CUPRY:

To prawda, czasem wybiegamy myślami do 2028, czy 2030 roku, żeby zastanowić się nad tym, co nastąpi. Wraz z elektryfikacją niektóre samochody stają się coraz gładsze z zewnątrz, ale my wierzymy, że prowadzenie samochodu angażuje emocje, więc auta też muszą je mieć.

Trendy w motoryzacji

MB: Jakie są obecne trendy w projektowaniu samochodów? Chiny rosną w siłę - zarówno jeśli chodzi o marki, jak i klientów, którzy mają trochę inne gusta, niż Europejczycy. Jaki to ma wpływ?

JD: Trendy są różne, a Chińczycy mają teraz duży wkład w branżę. Kiedyś robili to Europejczycy i Amerykanie, a teraz za rozwojem - zwłaszcza technologicznym - stoją Chińczycy. Oni naciskają także przy procesie tworzenia samochodu, by móc jak najszybciej wypuszczać na rynek nowe modele.

MB: Kiedyś usłyszałem, że projektanci samochodów nigdy nie są zadowoleni ze swojej pracy i że zawsze ktoś musi ich powstrzymywać od wprowadzania poprawek.

JD: Tak, to często się zdarza. My ciągle coś tworzymy, ciągle zastanawiamy się jak coś ulepszyć, ale najważniejsze jest serce, jakie w to wkładasz. Jesteśmy ludźmi z pasją i kochamy to, co robimy, czasem nawet nie chcemy wracać do domu, bo pracujemy nad czymś fascynującym. Niekiedy traktujemy to wręcz osobiście, bo projekt jest jak nasze dziecko. Widok gotowego samochodu w ruchu jest niesamowitym uczuciem.

"Raport Turbo" - gdzie i kiedy oglądać?

Oglądaj "Raport Turbo" od poniedziałku do piątku o 18:00 i 22:00 na kanale TVN Turbo. W programie zawsze najnowsze doniesienia ze świata motoryzacji i techniki. Codziennie nowa dawka informacji o premierach, rajdach i wyścigach i najważniejszych wydarzeniach.

Zobacz także:

Reporter: KJ

Źródło zdjęcia głównego: Raport Turbo

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?