Cupra odświeżyła Formentora. "Chcieliśmy pokazać przyszłość marki"

Nowy Formentor
Cupra odświeżyła Formentora
Źródło: Raport Turbo
Jak wygląda nowy Formentor? Niby to jest tylko face lifting, przód w zasadzie nie przypomina już dotychczasowego. Samochód z bliska oglądał Mikołaj Borcowski podczas premiery w Madrycie.

Mikołaj Borcowski wybrał się do Hiszpanii, żeby na własne oczy zobaczyć nową odsłonę Formentora. Czy auto zrobiło wrażenie na dziennikarzu? - Teraz trochę bardziej podobny do Tavascana czy Borna - nowy Formentor to wciąż Leon na szczudłach, ale teraz wydaje się nieco bardziej rasowy - zauważył.

Formentor - nowy model

Przód Formentora zyskał bardziej agresywny wygląd z nowym grillem i nowymi światłami. Na widok tego auta w lusterku już raczej nie będziemy się zastanawiali - co to za dziwny Seat jedzie.

Szef designu Jorge Diez Cupry opisał, jaki był cel zespołu projektantów. - Z jednej strony chcieliśmy zrobić coś nowego, a zarazem pokazać przyszłość marki. To było największe wyzwanie - przerobienie ikony i znalezienie nowego wyglądu z nosem rekina i trójkątnymi światłami - powiedział w "Raporcie Turbo".

Zmiany zaszły zarówno we wzornictwie tego samochodu. Zmieniono linię designu, świateł, przodu samochodu, tyłu samochodu, jak i zmiany w środku samochodu naprawdę powodują, że nowy Formentor to naprawdę nowy Formentor. Wewnątrz mamy większy ekran z podświetlanym panelem do regulacji głośności i temperatury. Jednak najwięcej nowości mamy nie przed ekranem, a za grillem.

Silnik Formentora

Pod maską będzie się działo tutaj całkiem sporo - benzyny, diesle - to wszystko będzie, ale także dodatkowa klapka na gniazdo ładowania nam podpowiada, że będą montowane także hybrydy plug-in. Maksymalnie w trybie elektrycznym ten samochód ma przejechać do 100 km, a nawet trochę więcej. Najmocniejszą jednostką będzie benzyna o mocy 333 koni mechanicznych i napędem na wszystkie koła. Na polski rynek odświeżony Formentor trafi latem.

Nowy Formentor
Nowy Formentor
Źródło: Raport Turbo

"Raport Turbo" - gdzie i kiedy oglądać?

Oglądaj "Raport Turbo" od poniedziałku do piątku o 18:00 i 22:00 na kanale TVN Turbo. W programie zawsze najnowsze doniesienia ze świata motoryzacji i techniki. Codziennie nowa dawka informacji o premierach, rajdach i wyścigach i najważniejszych wydarzeniach.

Zobacz także:

Autor: KJ

Źródło zdjęcia głównego: Raport Turbo

podziel się:

Pozostałe wiadomości