Elektryczne motocykle? Nie! Wolimy te spalinowe

Targi motocyklowe
Wystawa motocyklowa w Nadarzynie
Źródło: Raport Turbo
Na czym śmigać podczas rozpoczynającego się sezonu motocyklowego? Odpowiedzi na to pytanie szukali miłośnicy jednośladów. W Nadarzynie pod Warszawą odbyła się wystawa motocyklowa, na której można było zobaczyć, jakie nowości przygotowano na sezon 2024. Wystawę odwiedził Łukasz Byśkiniewicz z Raportu Turbo.

Wskoczyć na motocykl i pognać przed siebie. Rozkwitająca wiosna zachęca do wypraw motocyklem. Co oferuje rynek?

Targi motocyklowe 2024

Za jazdą tęsknią nie tylko motocykliści, ale także ich pupile. Diego przejechał już po Europie 30 tysięcy kilometrów, odwiedzając kilkanaście krajów. Byłoby to niemożliwe, gdyby nie specjalny kojec zamontowany na stelażu. Właściciel psa Jacek Borowski swój pomysł przemienił w seryjną produkcję. - To się zakłada w ciągu 2 minut, czyli motocykl można dostosować z jazdy normalnej z pasażerem do jazdy z psem w ciągu dwóch minut - opowiedział,

Jeśli planujemy w tym sezonie dalekie podróże, to warto postawić na motocykl uniwersalny, jak na przykład najnowsze Ducati Multistrada RS. Choć trzeba dodać, że jest to propozycja dla osób z grubszym portfelem. Ceny startują od – uwaga - 175 tysięcy złotych. Seryjnie maszyna ma 180 koni., a po zamontowaniu tytanowych wydechów uzyskamy 200.

Motocyklowa moda na retro

Na miejscu pojawiła się też maszyna, która wygląda jak wyciągnięta z muzeum. Jednak to nowy model, współczesna propozycja Yamahy na tegoroczny sezon. Motocykl XSR 900 GP to powrót do korzeni, nawiązanie do tradycji, typowy motocykl retro.

Przy bliższym zapoznaniu okazuje się, że retro, to on jest tylko powierzchownie, ponieważ pod spodem skrywa najnowsze rozwiązania zarezerwowane dla współczesnych sportowych motocykli. 200-kilogramowa yamaha ma 120 koni mocy co z pewnością czyni ja bardzo żwawą.

Chińczycy w Europie rozpychają się nie tylko na rynku samochodów, ale także motocykli. Oto efektownym przykład od marki Benda.

O ciekawym power cruiserze z tylną oponą o szerokości 310 mm rozmawialiśmy w Tomaszem Brykiem.

To jest LFC 700, pojemność 700, 93 konie, 4 cylindrowy w rzędzie, największy, jaki produkuje Benda. Kosztuje 51 tys.
- wyjaśnił.
W Nadarzynie pod Warszawą odbyła się wystawa motocyklowa, na której można było zobaczyć, jakie nowości przygotowano na sezon 2024 r.
Targi motocyklowe
W Nadarzynie pod Warszawą odbyła się wystawa motocyklowa, na której można było zobaczyć, jakie nowości przygotowano na sezon 2024 r.
Źródło: Raport Turbo

Elektryczna rewolucja? Nie w branży motocyklowej

Tylko na jednym stoisku targów doliczyliśmy się siedemnastu spalinowych motocykli i zaledwie jednego elektrycznego. Gdybyśmy byli na targach samochodów, to elektryków byłoby więcej. Wśród jednośladów sprawa ma się zupełnie inaczej. Oferta motocykli na prąd jest uboga i pędu elektryfikacji nie widać. Wręcz przeciwnie. Marka Kawasaki na przykład pokazała właśnie nowy motocykl z czterocylindrowym silnikiem o pojemności 400, który kręci się do 16 tysięcy obrotów na minutę. Zatem ciekawych nowych motocykli na rynku nie brakuje, problem tylko który wybrać.

Motocykl na wystawie.
Targi motocyklowe
Motocykl na wystawie.
Źródło: Raport Turbo

"Raport Turbo" - gdzie i kiedy oglądać?

Oglądaj "Raport Turbo" od poniedziałku do piątku o 18:00 i 22:00 na kanale TVN Turbo. W programie zawsze najnowsze doniesienia ze świata motoryzacji i techniki. Codziennie nowa dawka informacji o premierach, rajdach i wyścigach i najważniejszych wydarzeniach.

Zobacz także:

Autor: KJ

Źródło zdjęcia głównego: Raport Turbo

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?