Nowy obowiązek dla instalacji LPG. Bez tego nie będzie przeglądu?

Nowa obowiązkowa naklejka z informacjami o instalacji LPG 
Nowa obowiązkowa naklejka z informacjami o instalacji LPG 
Źródło: Raport Turbo
Od 17 maja instalatorzy LPG mają nowy obowiązek. W każdym samochodzie, po montażu instalacji gazowej, muszą umieszczać specjalną naklejkę. O szczegółach opowiedział Mikołaj Borcowski w "Raporcie Turbo".

Od siedemnastego maja nie tylko butle, przewody, czy wtryski będą potrzebne do instalacji LPG. Także - taka naklejka, która będzie informowała nas o tym, gdzie dokonaliśmy instalacji.

Instalacja LPG - obowiązkowa naklejka

Naklejka powinna być ona umieszczona w dostępnym miejscu - w komorze silnika albo na ramie drzwi. Z jednej strony mamy pod ręką informację w razie reklamacji, ale bardziej chodzi o dodatkowe oznaczenie samochodu.  - Na takiej naklejce jest właściciel homologacji, numer homologacji, również i warsztat montujący instalację - wszystkie dane, które można w skrócie przenieść na małą tabliczkę znamionową z homologacji - dokumentu, który dostajemy przy montażu w formie A4. Jest to chyba tylko kwestia identyfikacji. – powiedział nam Piotr Zatchij z Energy Gaz Polska

Naklejka dla aut z instalacją LPG a badania techniczne

Jakie są konsekwencje dla właścicieli pojazdów z instalacją LPG, które nie będą miały wymaganej naklejki? Zdaniem portalu Auto Świat już za rok auta na gaz, które nie będą miały odpowiedniego oznaczenia o instalacji, nie przejdą badania technicznego. Pytaliśmy o to w Instytucie Transportu Samochodowego. Okazuje się, że nie ma jeszcze przepisów, które miałyby uściślać procedury u diagnostów. Co ważne, naklejki powinny mieć auta, w których instalację LPG założono po 17 maja. Jeżeli zakładaliście wcześniej, to nie potrzebujecie oznaczenia.

"Raport Turbo" - gdzie i kiedy oglądać?

Oglądaj "Raport Turbo" od poniedziałku do piątku o 18:00 i 22:00 na kanale TVN Turbo. W programie zawsze najnowsze doniesienia ze świata motoryzacji i techniki. Codziennie nowa dawka informacji o premierach, rajdach i wyścigach i najważniejszych wydarzeniach.

Zobacz także:

Autor: KJ

Źródło zdjęcia głównego: Raport Turbo

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?