Forza Italia. Zlot miłośników włoskiej motoryzacji

Forza Italia, zlot miłośników włoskiej motoryzacji
Forza Italia, zlot miłośników włoskiej motoryzacji
Źródło: Raport Turbo
Na początku czerwca w Rozalinie odbyła się impreza którą fani włoskiej motoryzacji znają bardzo dobrze. Forza Italia to święto nie tylko dla miłośników "włoszczyzny". Imprezę odwiedził z kamerą Szymon Kazimierczak.

Jest piękna czerwcowa niedziela, jesteśmy w Rozalinie, a to może oznaczać tylko jedno: Największe święto włoskiej motoryzacji w kraju, czyli zlot i konkurs elegancji Forza Italia. Zobaczmy jakie egzemplarze przyjechały na to wydarzenie.

Forza Italia w Rozalinie

Alfy Romeo, Fiaty, Lancie, Ferrari, Lamborghini, a nawet takie rodzynki jak trójkołowiec Casalini Sulky. Duże zainteresowanie z nutą konsternacji budziła obecność Poloneza Atu. Spytaliśmy, dlaczego Julia przyjechała na zlot włoskiej motoryzacji Polonezem. Odpowiedź była prosta: "bo to jest włoski projekt".

Opowieści o setkach godzin, a nawet latach pracy włożonych w auta to coś, o czym w Rozalinie można było usłyszeć często. Artur swoją replikę Abartha OT 1000 budował 15 lat, ale wszystko zrobił sam. - To powinno mieć około 70 koni, waży 650 kilo, kręci się do 9 tysięcy, bo ma podwójne sprężyny zaworowe, więc są emocje – wymienia Artur. Emblemat do swojego auta wykonał sam, własnoręcznie.

Konkurs elegancji podczas Forza Italia

Impreza w Rozalinie to nie tylko okazja do pogadania o fajnych furach. To także konkurs elegancji, w którym oprócz stanu auta liczy się historia. Tegoroczną edycję z nagrodą najlepszego auta zlotu wygrało Iso Rivolta S4 z 69 roku. Najstarszym autem spotkania był Fiat 103D z 1958 roku. Tegoroczna Forza Italia pobiła rekord - limit załóg, czyli ponad 420 samochodów - udało się osiągnąć w 22 godziny. Nie byłoby to jednak możliwe bez społeczności miłośników włoszczyzny. Forza Italia jest wydarzeniem, które jest generowane właściwie przez uczestników, zawsze na organizatorów spadają pochwały. A w rzeczywistości to uczestnicy tworzą klimat, przywożą te swoje perełki, wyciągają je z garaży. Udział klasycznych samochodów rośnie z roku na rok. Forza Italia to impreza na zupełnie europejskim poziomie, co powinno cieszyć wszystkich miłośników motoryzacji.

"Raport Turbo" - gdzie i kiedy oglądać?

Oglądaj "Raport Turbo" od poniedziałku do piątku o 18:00 i 22:00 na kanale TVN Turbo. W programie zawsze najnowsze doniesienia ze świata motoryzacji i techniki. Codziennie nowa dawka informacji o premierach, rajdach i wyścigach i najważniejszych wydarzeniach.

Autor: KJ

Źródło zdjęcia głównego: Raport Turbo

podziel się:

Pozostałe wiadomości