Zlot miłośników jednośladów. "Samochodem jeżdżę tylko do pracy albo do lekarza"

Samochodem jeżdżę tylko do pracy albo do lekarza
Samochodem jeżdżę tylko do pracy albo do lekarza
Źródło: Raport Turbo
Drawsko Pomorskie opanowały motocykle. Odbył się tam Rider Show, czyli zlot miłośników jednośladów. Choć, jak pokaże Mikołaj Borcowski, na czwartej edycji imprezy pojawiły się pojazdy, które zostawiają też trzy ślady.

Drawsko Pomorskie - przez pobliski poligon miasto kojarzy się z wojskowością, albo rajdami terenowymi. Tak się składa, że raz na jakiś czas to miasteczko zamienia się w centrum jednośladów. Tutaj można spotkać między innymi miłośników marki Harley Davidson. - Lubuję się w starych motocyklach. Ja mam ich tak koło 20-30, lata 60., 70.. – mówił uczestnik zlotu Marek Mroczek.

Rider Show. Nietypowy strój na motor

Na jednym ze sportowych motocykli na zlot przyjechał "Pikachu" – najszybszy pokemon w Drawsku - No myślę, że tak - to 600-tka w końcu, 636 Ninja, ZX6R - najmocniejsza z 600-tek. Przebrałem się za pokemona także dlatego, żeby inni na mnie patrzyli i polubili - mówił w "Raporcie Turbo". Po co organizuje się takie zloty? Opowiedział nam o tym współorganizator spotkania Michał Zaręba – Po to, żeby docenić właśnie to środowisko motocyklowe, żeby zwracać uwagę, edukować. Stąd jakby ten pomysł, żeby zająć się tą dziedziną sportu - wyjaśnił.

Goldwing – wyjątkowa Honda na Rider Show

- Motocykle dzielą się na dwa rodzaje: na Hondę Goldwing i na wszystkie inne – mówił Bartosz Hempe właściciel japońskiego motocykla. Na Rider Show przyjechał z pasażerką, która ma do dyspozycji prawdopodobnie najwygodniejsze miejsce pasażera ze wszystkich wyprodukowanych motocykli. Honda Goldwing z tego słynie. - Jest bardzo wygodnie. Idzie czasem przysnąć. Zapomina się, że się w ogóle jedzie. – powiedziała pasażerka Olga Ciba.

Motocykl może być lepszy od samochodu

Może też pozostawiać też więcej śladów, tak jak trajka, którą przyjechał Marian "Orzełek" Janusz. - Ze względu na wiek, mówię - zrobię z dwóch kółek, trzy kółka. I coś takiego wyszło, jak to, z czego jestem do dziś bardzo zadowolony i robi wrażenie. To jest moją pasją. Samochód to ja używam do pracy albo do lekarza, jak jadę. Cały tydzień czekam po to, żeby wsiąść na motocykl i pojechać z kolegami się spotkać i to jest dla mnie to - opowiadał "Orzełek".

Motocykle stojące w rzędach na zlocie motocyklowym.
Samochodem jeżdżę tylko do pracy albo do lekarza
Motocykle stojące w rzędach na zlocie motocyklowym.
Źródło: Raport Turbo

"Raport Turbo" - gdzie i kiedy oglądać?

Oglądaj "Raport Turbo" od poniedziałku do piątku o 18:00 i 22:00 na kanale TVN Turbo. W programie zawsze najnowsze doniesienia ze świata motoryzacji i techniki. Codziennie nowa dawka informacji o premierach, rajdach i wyścigach i najważniejszych wydarzeniach.

Zobacz także:

Autor: KJ

Źródło zdjęcia głównego: Raport Turbo

podziel się:

Pozostałe wiadomości