Fiat Seicento zatopiony w najgłębszym basenie Europy. Może tam spędzić nawet kilka miesięcy

Fiat Seicento zatopiony w najgłębszym basenie Europy
Fiat Seicento zatopiony w najgłębszym basenie Europy
Źródło: Raport Turbo
Seicento wylądowało w basenie i to nie jest efekt niekontrolowanego majówkowego szaleństwa, a działania celowe. W Mszczonowie, gdzie mieści się najgłębszy basen w Europie do nurkowania, na dnie osiadł popularny „Sej”. Dlaczego się tam znalazł? Sprawdził Łukasz Byśkiniewicz.

Płynący nurek, a parę metrów pod nim fiat seicento. Skąd taki pomysł, aby zatopić seicento? - Słuchamy naszych klientów, wiele osób zwracało uwagę, że chcą super atrakcje - wyjaśniła Olga Szymczak z DEEPSPOT.

Auto zatopione w basenie do nurkowania

Fani nurkowania w formie głosowania wskazali, że super atrakcją będzie zatopiony samochód. Wybór padł na fiata seicento. Poszukiwania trwały bardzo długo, ponieważ trzeba było znaleźć egzemplarz idealny, bez grama rdzy. 45 metrów i 45 centymetrów to głębokość tego basenu, co sprawia, że jest on najgłębszym basenem w Europie. Mieści się w nim 9 mln litrów wody. Zanim samochód został opuszczony na 17 metrów głębokości, musiał być dokładnie przygotowany i oczyszczony, aby nie zanieczyścić wody. Franek Przeradzki powiedział nam, co trzeba było wyjąć z Seicento przed zatopieniem. - Wszystko, co mogłoby ja wybrudzić: silnik, zbiornik paliwa i inne brudne rzeczy. Został wypiaskowany i oczyszczony. Plus podwozie zostało pomalowane farbami antykorozyjnymi, aby mógł stać tu jak najdłużej.

Zatopili seicento w basenie

Zatapianie trwało kilka godzin, a nad operacją czuwali strażacy ze specjalistycznym sprzętem na wypadek, gdyby jednak z samochodu cos wyciekło. Z seicento wymontowano przednie siedzenia, aby mógł w nim swobodnie zmieścić się nurek z butlą. Zdemontowano zamki w drzwiach, aby nikt się nie zatrzasnął. Pozostawiono szyby otwierane korbką.

Seicento jest zarejestrowane i zanim trafiło pod wodę przeszło przegląd techniczny. Ile fiacik spędzi pod wodą? Trudno powiedzieć, jak wytrzymałe są blachy. Szefowie basenu liczą, że wytrzymają co najmniej pół roku.

Seicento w basenie.
Fiat Seicento zatopiony w najgłębszym basenie Europy
Seicento w basenie.
Źródło: Raport Turbo

"Raport Turbo" - gdzie i kiedy oglądać?

Oglądaj "Raport Turbo" od poniedziałku do piątku o 18:00 i 22:00 na kanale TVN Turbo. W programie zawsze najnowsze doniesienia ze świata motoryzacji i techniki. Codziennie nowa dawka informacji o premierach, rajdach i wyścigach i najważniejszych wydarzeniach.

Zobacz także:

Autor: KJ

Źródło zdjęcia głównego: Raport Turbo

podziel się:

Pozostałe wiadomości