Porsche 911 z hybrydą. Premiera już niebawem 

Porsche 911 z silnikiem hybrydowym
Porsche 911 z silnikiem hybrydowym
Porsche poinformowało, że sukcesem zakończyły się prace nad pierwszym modelem 911 z silnikiem hybrydowym. Samochód zostanie zaprezentowany światu już 28 maja 2024 roku. 

Silniki hybrydowe nie są dla firmy z Zuffenhausen zupełną nowością. Od kilku lat można je znaleźć w popularnych modelach marki, takich jak chociażby Cayenne czy Panamera. Uleganiu temu współczesnemu trendowi w motoryzacji długo opierało się jednak najbardziej ikoniczne i rozpoznawalne Porsche w historii, czyli 911. Teraz sytuacja ulegnie zmianie, bo potwierdzony został termin, w którym hybrydowa 911 zostanie zaprezentowana całemu światu. 

Porsche 911 z silnikiem hybrydowym
040557_940
040558_940
040559_940
040561_940
+6
Zobacz galerię

Porsche 911 z silnikiem hybrydowym szybsze od poprzednika 

Przedstawiciele niemieckiej marki zapewniają, że zastosowanie jednostki hybrydowej w tym kultowym (w tym przypadku nie jest to określenie na wyrost) modelu sprawi, że samochód będzie jeszcze bardziej dynamiczny. Zapewnienia nie wzięły się znikąd – hybrydowa 911 została przetestowana na słynnej północnej pętli toru Nürburgring. Za jej sterami usiadł kierowca testowy Jörg Bergmeister, któremu udało się przejechać okrążenie o 8,7 sekund szybciej w porównaniu do poprzedniego modelu. Testowy egzemplarz był wyposażony w standardowe opony drogowe oraz w zestaw aerodynamiczny z nieruchomym tylnym spojlerem. 

Nowe 911 stało się znacznie szybsze na torze. Mamy większą przyczepność i znacznie wyższą moc, a spontaniczna reakcja hybrydowego napędu o wysokich osiągach stanowi wielką zaletę. 
Jörg Bergmeister 

Porsche 911 z hybrydą. Trudne testy 

Zanim hybrydowe Porsche 911 dostało zielone światło na produkcję seryjną, musiało zdać wiele trudnych i wymagających testów. Tak opisał je jeden z pracowników Porsche: 

Podczas prac rozwojowych staraliśmy się niczego nie pozostawić przypadkowi i przetestowaliśmy nowe 911 w najróżniejszych warunkach na całym świecie, od przenikliwego zimna po palący upał, jak miało to miejsce w trakcie końcowych etapów testów w Dubaju. Nowe 911 z łatwością radziło sobie nawet z najtrudniejszymi wyzwaniami – niezależnie od tego, czy chodziło o duże obciążenie układu napędowego w wymagających warunkach górskich serpentyn, czy o jazdę w gęstym ruchu miejskim. W sumie w fazie rozwojowej nasi inżynierowie i kierowcy testowi przejechali ponad 5 milionów kilometrów. 
Frank Moser, wiceprezes Porsche 

Porsche 911 z silnikiem hybrydowym. Kiedy premiera? 

Premiera hybrydowego Porsche 911 została zaplanowana na 28 maja 2024 roku na godzinę 15:00. Będzie można ją obejrzeć w newsroomie Porsche oraz na kanałach Porsche w serwisach YouTube i LinkedIn. 

Zobacz także:

Autor: MM

Źródło: Porsche

podziel się:

Pozostałe wiadomości