Rekord #1: 101 odbić na jadących SUV-ach
Jamie Murray i Laura Robson stali na dachach dwóch poruszających się Lexusów NX i odbili piłkę tenisową między sobą aż 101 razy bez przerwy. Tym samym ustanowili rekord Guinnessa w kategorii „najwięcej odbić piłki tenisowej przez dwie osoby na poruszających się pojazdach”.
Rekord #2: Najszybszy tenisowy mecz na autach
Drugim ustanowionym rekordem Guinnessa był „najszybszy tenisowy mecz na poruszających się pojazdach”. Auta, na których stali zawodnicy, poruszały się z prędkością 29 mil na godzinę (czyli ok. 47 km/h), co również zostało oficjalnie odnotowane przez Guinnessa.
Lexus NX – nie tylko do jazdy, ale i do gry
Cały pokaz zrealizowano z wykorzystaniem modeli Lexus NX – popularnych hybrydowych SUV-ów klasy premium. Tym razem nie promowano jednak osiągów czy luksusu, lecz wszechstronność. Jak widać, auto może posłużyć nie tylko do codziennego transportu, ale też jako nietypowy kort tenisowy.
Rekordy z przymrużeniem oka, ale certyfikaty są prawdziwe
Choć wydarzenie miało charakter rozrywkowy i nieco absurdalny, to certyfikaty Guinnessa są jak najbardziej oficjalne. Lexus udowodnił, że potrafi połączyć marketing z widowiskiem, które z miejsca przyciągnęło uwagę mediów na całym świecie.
Zobacz także:
- Hybrydy są droższe, a nie muszą - czy producenci nas naciągają?
- Jeep Compass – będzie też elektryczny
- Volkswagen Grand California 683 – nowoczesny kamper produkowany w Polsce
Autor: MM