Sezon zmiany opon na letnie ruszył nieco wcześniej niż zwykle

Wymiana opon na letnie. Kiedy najlepiej je zmienić, ile powinno być stopni?
Źródło: Raport Turbo
Jeszcze marcu temperatury zrobiły się na tyle wysokie, że kierowcy ruszyli do punktów oponiarskich. Klucze udarowe u wulkanizatorów nie stygną. Wielu kierowców uznało już, że czas zmienić zimówki na letnie. Michał Murawiński w "Raporcie Turbo" sprawdził, jak

O ile zimą największy sezon wymiany rozpoczyna pierwszy śnieg, o tyle na wiosnę o starcie decyduje temperatura. Właściciele aut coraz częściej kierują się dbałością o stan ogumienia w swoich autach. - Jednak te opony zimowe przy cieplejszej temperaturze szybciej się eksploatują, więc jak robi się cieplej, to lepiej je wymienić wcześniej niż czekać, bo po prostu będą się niszczyć - wyjaśniła Agata, rozmówczyni reportera "Raportu Turbo".

Wymiana opon na letnie - kiedy najlepiej?

Prognozy bywają zmienne, ale ceny za wymianę opon raczej zostały na podobnym poziomie jak przed sezonem zimowym. Ci, którzy chcą teraz dostać do serwisu, łatwo nie mają. - Wszystko się zaczęło tak naprawdę kilka dni temu, przed świętami, kalendarz pęka w szwach. Wszyscy, którzy jadą gdzieś w daleką podróż na święta, chcą jechać na oponach letnich. Tak naprawdę powinniśmy spojrzeć na temperatury, kiedy użytkujemy samochód i jeśli ta temperatura przekracza 7 - 8 stopni, to już jest dobry czas, żeby pomyśleć nad wymianą opon - powiedział nam Dominik Samoraj z serwisu samochodowego.

Opony letnie czy całoroczne?

Kierowcy, którzy mniej jeżdżą w dalsze trasy, gdzie mogą natrafić na zmienne warunki drogowe, coraz częściej wybierają opony całoroczne. Reszta pozostaje przy tradycyjnej wymianie. Mamy swoje ulubione marki opon i patrzymy na ich parametry, ale, jak mówi rozmówca Michała Murawińskiego, o zakupie przede wszystkim decyduje teraz cena, - Trend jest na pewno taki, że ludzie dużo bardziej rozważnie wydają pieniądze i to jest trend zauważalny i na usługach obserwują ceny. Produkty też te z najwyższej półki nie są już tak popularne. Każdy szuka jakiś tam oszczędności - powiedział Robert Szczypiorski, sprzedawca opon.

Eksperci od opon twierdzą, że po raz pierwszy od pandemii, tak szybko po zimie na dobre rozkręcił się sezon na wymianę. Zdecydowały o tym między innymi prognozowane temperatury powyżej 20 stopni.

"Raport Turbo" - gdzie i kiedy oglądać?

Oglądaj "Raport Turbo" od poniedziałku do piątku o 18:00 i 22:00 na kanale TVN Turbo. W programie zawsze najnowsze doniesienia ze świata motoryzacji i techniki. Codziennie nowa dawka informacji o premierach, rajdach i wyścigach i najważniejszych wydarzeniach.

Zobacz także:

Autor: KJ

Źródło zdjęcia głównego: Raport Turbo

podziel się:

Pozostałe wiadomości