Porsche Cayenne S Diesel bez mocy
Krzysiek z Wysokotowa zajmie się Porsche Cayenne S Diesel 4.2. To mocny SUV z silnikiem Diesla o mocy 385 KM, który przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,4 sekundy. Tym razem jednak samochód wyraźnie stracił moc, a diagnoza zacznie się od dokładnych oględzin układu wydechowego.
BMW serii 3 z dieslem B47 i podejrzeniem awarii turbo
W Porębie na Śląsku Łukasz zajmie się białym BMW serii 3 z dwulitrowym silnikiem Diesla B47 o mocy 190 KM. Klient zgłosił brak mocy oraz niepokojące dźwięki dochodzące spod maski. Pierwszy trop prowadzi do turbosprężarki.
Fiat 500e po wypadku i podejrzenie problemów z baterią
W warsztacie Bartka pojawi się niemal nowy elektryczny Fiat 500e. Auto ma baterię 42 kWh, moc 118 KM i deklarowany zasięg około 300 km. Na pierwszy rzut oka to miejski elektryk po kolizji, ale sprawa szybko okaże się znacznie bardziej skomplikowana.
Kiedy oglądać 7. serię „Jeździć, obserwować” w TVN Turbo?
Nowe odcinki „Jeździć, obserwować” można oglądać w TVN Turbo w każdą niedzielę o 12:30.
„Jeździć, obserwować” - o programie
Nowy sezon nadal opiera się na tym, co w tym programie działa najlepiej. Przyglądamy się z bliska pracy mechaników, którzy zamiast skrótów wybierają rzetelną diagnozę i sensowne rozwiązania. Widzowie zobaczą zarówno typowe awarie, jak i bardziej wymagające przypadki - a przy okazji dowiedzą się, jak rozpoznać pierwsze objawy problemu i jak unikać usterek, które często wynikają z drobnych zaniedbań.
Mechanicy tłumaczą krok po kroku, co dzieje się pod maską: dlaczego auto zachowuje się w określony sposób, skąd biorą się konkretne objawy i jak wygląda proces dochodzenia do przyczyny.
W 7. serii ponownie odwiedzimy cztery miejsca, które widzowie dobrze kojarzą - każde z nich ma trochę inną specjalizację i inne wyzwania:
- M&M Cars z Poręby – Łukasz i Grzesiek, czyli warsztat kojarzony przede wszystkim z BMW.
- EKG z Wysogotowa – miejsce, gdzie na podnośnik często trafiają auta premium, szczególnie Audi.
- JCD Cars&Care z Jawczyc – warsztat skupiony na blacharce i lakiernictwie, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.
- Hybrydy Elektryki z Warszawy – warsztat poświęcony autom z napędami hybrydowymi i elektrycznymi, gdzie diagnostyka wygląda inaczej niż w klasycznych autach spalinowych.
Zobacz także:
- Toyota C-HR+ ma 343 KM i przyspiesza do 100 km/h w 5 sekund
- Elektryczny Mercedes GLC - aż 942 diody w grillu
- Audi RS5: 639 KM i 850 Nm w kompaktowym wydaniu
Źródło zdjęcia głównego: Jeździć, obserwować 7 odc. 12