Nowy Volkswagen ID. Polo z bliska. Elektryk, który zachował charakter GTI

Jeszcze nie jeździliśmy, ale widzieliśmy się z bliska – nowe Polo na prąd
Jeszcze nie jeździliśmy, ale widzieliśmy się z bliska – nowe Polo na prąd
Źródło wideo: Raport Turbo
Źródło zdj. gł.: Raport Turbo
Volkswagen po raz pierwszy pokazał w Warszawie nowe ID. Polo. Elektryczny następca kultowego modelu będzie dostępny w kilku wariantach mocy, a w gamie nie zabraknie także usportowionej wersji GTI.

Nowy ID. Polo z trzema wariantami mocy

Elektryczne ID. Polo zadebiutuje w trzech wersjach napędowych o mocy 116, 135 i 211 KM. Charakterystycznym elementem przedniej części nadwozia jest podświetlana listwa świetlna oraz świecące logo Volkswagena. Producent zachował również jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów modelu - charakterystyczny słupek C. Nowością są natomiast ukryte klamki tylnych drzwi.

We wnętrzu wracają fizyczne przyciski

Volkswagen postawił na rozwiązania, których wielu kierowcom brakowało. We wnętrzu ponownie pojawiły się klasyczne przyciski - zarówno na kierownicy, jak i na konsoli centralnej. Tradycyjnym pokrętłem reguluje się również głośność radia. Ciekawym akcentem są cyfrowe zegary stylizowane na wskaźniki z pierwszych generacji Polo i Golfa.

Elektryczne GTI ma 226 KM

Do Warszawy trafiła także sportowa odmiana ID. Polo GTI - pierwsze GTI w historii modelu z napędem w pełni elektrycznym. Samochód dysponuje mocą 226 KM i przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,8 sekundy. We wnętrzu nie zabrakło charakterystycznych dla wersji GTI elementów, takich jak sportowe fotele z kultową kratką czy wykończenie z Alcantary.

"Raport Turbo" - gdzie i kiedy oglądać? 

Oglądaj "Raport Turbo" od poniedziałku do piątku o 18:00 i 22:00 na kanale TVN Turbo. W programie zawsze najnowsze doniesienia ze świata motoryzacji i techniki. Codziennie nowa dawka informacji o premierach, rajdach i wyścigach i najważniejszych wydarzeniach.

Zobacz także:

Autorka/Autor: KJ