Nowy mały elektryk Dacii. Spring ma konkurencję

Autor:
KJ
Hipster bez samurajskiej kitki

Dacia pokazała w Paryżu prototyp małego elektryka, który w przyszłości może zastąpić model Spring. Minimalistyczne „pudełko na kołach” ma być tanie w produkcji i proste w obsłudze. Na premierze był Mikołaj Borcowski.

Jak Dacia widzi swoją przyszłość

Model Hipster jest nawet nieco krótszy od kultowego „Malucha”. Tylne lampy nie mają zewnętrznych kloszy — umieszczono je za tylną szybą, co upraszcza konstrukcję i obniża koszty produkcji.

Oszczędności na każdym kroku, ale w dobrym stylu

W Porsche GT3 RS otwieramy paskiem drzwi od wewnątrz, a tutaj paskiem otwieramy drzwi również od zewnątrz. Systemu multimedialnego jako takiego tutaj nie ma. Mamy jedynie telefon, który synchronizujemy z całym samochodem. Tutaj jest mocowanie magnetyczne, a obok dwa gniazda USB-C. Do stworzenia tego samochodu wykorzystano absolutnie minimum materiałów. Nawet pokrywa od poduszki powietrznej jest półprzezroczysta.

Moduły do aranżacji wnętrza

Projektanci Dacii wyszli z założenia, że to właściciele samochodów mają sobie urządzać wnętrze i tak: Mamy na przykład wiatrak od wentylacji albo głośnik, który możemy sobie zamontować w dowolnym miejscu. Mimo że siedzimy w takim maluszku, to z tyłu jest całkiem sporo miejsca. Kanapa normalnie się kładzie, ale nie zagłówki, bo te są odsuwane do boku. Czy powstanie wersja produkcyjna? Tego jeszcze dokładnie nie wiadomo, ale jeżeli już taka wersja miałaby się tak pojawić, to za dwa lata.

"Raport Turbo" - gdzie i kiedy oglądać? 

Oglądaj "Raport Turbo" od poniedziałku do piątku o 18:00 i 22:00 na kanale TVN Turbo. W programie zawsze najnowsze doniesienia ze świata motoryzacji i techniki. Codziennie nowa dawka informacji o premierach, rajdach i wyścigach i najważniejszych wydarzeniach.

Zobacz także:

Autor:KJ

Źródło zdjęcia głównego: Raport Turbo

Pozostałe wiadomości