Wielka impreza dla miłośników terenowej turystyki

Wielka impreza dla miłośników terenowej turystyki
Wielka impreza dla miłośników terenowej turystyki
Źródło: Raport Turbo
Niemieckie miasto już po raz 25 stało się mekką fanatyków jazdy po bezdrożach i dzikiej turystyki. W Bad Kissingen odbyły się tradycyjne już targi offroadowe.

Tegoroczna edycja Abenteuer & Allrad to 350 wystawców, którzy zajęli powierzchnię ponad 100 tysięcy metrów kwadratowych. - To jedna z najbardziej znanych i najważniejszych tego typu imprez dedykowanych fanom offroadu i tej najdzikszej, ekstremalnej turystyki. Jest tutaj wszystko, począwszy od pojazdów, przez wyposażenie do turystyki, aż do części zamiennych i wyprawowych akcesoriów – tłumaczy Thomas, organizator imprezy.

Zwiedzający do Bad Kissingen przyjeżdżają też na kemping

W Bad Kissingen na czas trwania targów otwarto również ogromny kemping. Organizatorzy szacują, że imprezę odwiedziło nawet 50 tysięcy ludzi z całego świata. - Targi są ogromne. Przede wszystkim największe wrażenie na mnie zrobiły ciężarówki, które są kolosalne. To są dosłownie domy na kołach. Chyba samowystarczalne, tam niczego nie brakuje. Ciężarówki to jest największe zaskoczenie dla mnie – opowiada Damian zwiedzający z Polski.

Bad Kissingen - targi offroadowe

Kto odwiedza taką imprezę? Od kompletnych amatorów po doświadczonych globetrotterów, którzy każdego roku szukają tutaj pomysłów, inspiracji i praktycznych rozwiązań. Jeden ze zwiedzających tłumaczy, że same poszukiwania pojazdu dla siebie są przyjemnością. - Nie ma idealnego samochodu wyprawowego. Ja go cały czas poszukuję już od kilkunastu lat. Ja wiem, że go nie ma, ale cały czas gdzieś tam do tego kwiatu paproci sobie dochodzę czy też próbuję – tłumaczy. Pandemia rozpędziła rynek kempingowy i ten boom wciąż trwa. Ceny? Tutaj nie ma górnej granicy. Granicą może być tylko fantazja prawdziwych globetrotterów.

"Raport Turbo" - gdzie i kiedy oglądać?

Oglądaj "Raport Turbo" od poniedziałku do piątku o 18:00 i 22:00 na kanale TVN Turbo. W programie zawsze najnowsze doniesienia ze świata motoryzacji i techniki. Codziennie nowa dawka informacji o premierach, rajdach i wyścigach i najważniejszych wydarzeniach.

Autor: KJ

Źródło zdjęcia głównego: Raport Turbo

podziel się:

Pozostałe wiadomości