Jeździć, obserwować. Usterki w Passacie, klejenie 911 i stukanie w Alpinie

Jeździć, obserwować - seria 3, odcinek 6
Jeździć, obserwować - seria 3, odcinek 6
Już w niedzielę 7 kwietnia o 16:15 zapraszamy na "Jeździć, obserwować". Tradycyjnie zajrzymy z kamerami do trzech warsztatów: EKG Autoserwis, M&M Cars i JCD Cars&Care.

Jeździć, obserwować. Problemy Volkswagena Passata i Audi Q7 w EKG

W EKG Krzysiek zajmie się mocno dymiącym Volkswagenem Passatem z silnikiem Diesla, który nie jest w stanie poruszać się o własnych siłach. Okaże się, że poważnych usterek w tym aucie jest kilka i niezbędne będzie rozebranie silnika na części. Później na przykładzie Audi Q7 dowiemy się więcej o wysokociśnieniowych układach paliwowych. 

Jeździć, obserwować. Klejenie Porsche 911 w JCD Cars&Care

W JCD Cars&Care zobaczymy na przykładzie Porsche 911 jak zgodnie z technologią łączy się elementy karoserii przy użyciu specjalnego kleju. Następnie Marcin wraz z lakiernikiem Tomkiem zrobi mały eksperyment, który odpowie na pytanie “Dlaczego czasami po lakierowaniu auta są łaciate i ich elementy różnią się odcieniami?” 

Jeździć, obserwować. Stukanie w zawieszeniu Alpiny w M&M Cars

W M&M Cars chłopaki mają do zrobienia Alpinę F10 z silnikiem Diesla, która cierpi na stuki i luzy w zawieszeniu. Oprócz tego Łukasz zabierze się za diagnozę BMW serii 5, które przestało odpalać. Okaże się, że zatarła się główna pompa paliwa, a drobinki metalu dostały się do układu. Całość jest do rozebrania i wyczyszczenia - łącznie z bakiem. 

Jeździć, obserwować - seria 3, odcinek 6
JEZDZIC_OBSERWOWAC_S3_ODC_06
JEZDZIC_OBSERWOWAC_S3_ODC_06
JEZDZIC_OBSERWOWAC_S3_ODC_06
JEZDZIC_OBSERWOWAC_S3_ODC_06
+11
Zobacz galerię

Jeździć, obserwować - seria 3. Kiedy obejrzeć?

Nowe odcinki "Jeździć, obserwować" będą pojawiać się w niedziele o 16:15. Powtórki obejrzycie we wtorki o 19:15 i w czwartki o 18:15.

Jeździć, obserwować - o programie

W Polsce nie brakuje uczciwych warsztatów samochodowych. W 3. serii programu „Jeździć, obserwować” zajrzymy z kamerami do trzech z nich. Pokażemy rzetelnych fachowców, dla których praca jest prawdziwą pasją – dowiemy się, jakie motoryzacyjne wyzwania stawiają przed nimi wymagający klienci. Nasi mechanicy przedstawią nie tylko jak naprawiają usterki, ale także dadzą wskazówki jak im zapobiec.

W 3. sezonie odwiedzimy z kamerami dwa warsztaty, których pracownicy zdobyli uznanie widzów w debiutanckiej serii. Pierwszy z nich to M&M Cars z Poręby, prowadzony przez specjalizujących się przede wszystkim w BMW Łukasza i Grześka. Regularnie będziemy też zaglądać do EKG spod Poznania – tu mechanicy pracują przede wszystkim z autami premium, ze szczególnym naciskiem na Audi. Nowością w programie będzie JCD Cars&Care spod Warszawy – warsztat specjalizujący się w pracach blacharsko-lakierniczych z użyciem najnowszych technologii zgodnie z założeniami producenta danego samochodu.

Zobacz także:

Autor: Michał Miernik

podziel się:

Pozostałe wiadomości