Duda kontra Szafrański. Projekty nabierają kształtów

Duda kontra Szafrański - seria 6, odcinek 9
Duda kontra Szafrański - seria 6, odcinek 9
Już w niedzielę 26 maja o 14:45 zapraszamy na kolejny odcinek "Duda kontra Szafrański"! Przekonamy się, co tym razem Grzesiek i Przemek będą robić przy swoich amerykańskich projektach.

Duda kontra Szafrański. Przemek składa koła i testuje spadochron

Przemek będzie składał przednie koła swojego dragstera. W międzyczasie odwiedzi go tapicer z obszytym fotelem. Następnie przyjdzie czas na montaż kół wraz z zawieszeniem, a także instalacji podtlenku azotu. Potem mechanik z Warszawy wybierze się na lotnisko, aby przetestować spadochron i sposób jego otwierania. Użyje do tego dość nietypowego samochodu – będzie to bowiem Kia Picanto. Przemek znajdzie też czas, żeby odwiedzić Adama, u którego zostawił most napędowy do przerobienia tak, żeby pasował do wąziutkiego rozstawu kół dragstera. Dorobią też mocowania mostu i złożą całość tak, że pojazd wreszcie stanie na kołach. 

Duda kontra Szafrański - seria 6, odcinek 9
ZAJAWKA ODC9
ZAJAWKA ODC9
ZAJAWKA ODC9
ZAJAWKA ODC9
+8
Zobacz galerię

Duda kontra Szafrański. Grzesiek maluje pickupa

Grzesiek wraz z Andrzejem (tym samym, który rysował Lancera w poprzedniej edycji) będą malować, a następnie psuć lakier na Fordzie – koncepcja jest taka, aby po skończeniu lakierowania auto wyglądało na lekko podniszczone. Po ukończeniu prac Grzegorz zaprezentuje ich efekt, a także zabierze się za tylną część nadwozia, czyli pakę. Przy okazji sprzeda oryginalną automatyczną skrzynię biegów i napęd. 

Duda konta Szafrański - seria 6. Kiedy obejrzeć?

Nowe odcinki "Duda kontra Szafrański" będą pojawiać się w niedziele o 14:45. Powtórki obejrzycie w poniedziałki o 19:15 i w środy o 18:15.

Duda kontra Szafrański - o programie

Grzegorz Duda i Przemek Szafrański już po raz szósty staną do pojedynku, który dla nich samych będzie kolejnym sprawdzianem umiejętności technicznych, wiedzy o motoryzacji oraz kreatywności, a dla wielu widzów swoistym spełnieniem marzeń o pojazdach zza oceanu. 

Tym razem obaj panowie postanowią wziąć na warsztat efekty pracy amerykańskich inżynierów. Każdy z nich sam zdecyduje, jaką bazę z USA wybrać i jaki kształt finalnie jej nadać. Grzesiek i Przemek będą mogli przeznaczyć na swoje projekty po 84 tysięcy złotych (ewentualnie dokładając coś od siebie). Podobnie jak poprzednim razem, czeka nas dziesięć emocjonujących tygodni!  

Zobacz także:

Autor: Michał Miernik

podziel się:

Pozostałe wiadomości