Duda kontra Szafrański. Amerykańskie projekty gotowe!

Duda kontra Szafrański - seria 6, odcinek 10
Duda kontra Szafrański - seria 6, odcinek 10
Już w niedzielę 2 czerwca o 14:45 zapraszamy na finałowy odcinek "Duda kontra Szafrański"! Przekonamy się, jak Grzesiek i Przemek doprowadzili do końca swoje projekty oparte na amerykańskiej motoryzacji.

Duda kontra Szafrański. Przemek walczy ze skrzynią biegów

Przemek zajmie się montażem chłodnicy oleju skrzyni biegów, do pojazdu trafi też o wiele bardziej wydajna chłodnica wody. Dragster zyska też kilka kolejnych, niezbędnych elementów - będą to między innymi system podtlenku azotu, pompa paliwa i parę pomniejszych akcesoriów. Następnie mechanik z Warszawy uda się do warsztatu Niutona, gdzie dojdzie do wymiany oleju w skrzyni biegów oraz założenia właściwej przekładni kierowniczej. Będziemy świadkami walki z czasem - okaże się, że silnik mocno hałasuje, a problem leży gdzieś w skrzyni biegów. 

Duda kontra Szafrański - seria 6, odcinek 10
DKS 6 10 Copy 01
DKS 6 10 Copy 01
DKS 6 10 Copy 01
DKS 6 10 Copy 01
+61
Zobacz galerię

Duda kontra Szafrański. Grzesiek ma problem ze sterownikiem silnika

Grzegorz zajmie się ostatnimi detalami w swoim projekcie. Razem z Damianem – specem od laminatów i karbonu - pokaże elementy, które znajdą się w jego pojeździe. Mechanik z Ryglic będzie musiał też poradzić sobie z problemem odpowiedniego wystrojenia auta, bo oryginalny sterownik silnika nie radzi sobie z manualną skrzynią biegów.  

Duda kontra Szafrański. Wielki finał 6. serii

Gdy oba projekty wreszcie zostaną skończone, Przemek i Grzesiek spotkają się na lotnisku w Ułężu, gdzie zaprezentują efekty swojej ciężkiej, wielotygodniowej pracy. Wielkim finałem będzie oczywiście wyścig na 1/4 mili! 

Duda konta Szafrański - seria 6. Kiedy obejrzeć?

Nowe odcinki "Duda kontra Szafrański" będą pojawiać się w niedziele o 14:45. Powtórki obejrzycie w poniedziałki o 19:15 i w środy o 18:15.

Duda kontra Szafrański - o programie

Grzegorz Duda i Przemek Szafrański już po raz szósty staną do pojedynku, który dla nich samych będzie kolejnym sprawdzianem umiejętności technicznych, wiedzy o motoryzacji oraz kreatywności, a dla wielu widzów swoistym spełnieniem marzeń o pojazdach zza oceanu. 

Tym razem obaj panowie postanowią wziąć na warsztat efekty pracy amerykańskich inżynierów. Każdy z nich sam zdecyduje, jaką bazę z USA wybrać i jaki kształt finalnie jej nadać. Grzesiek i Przemek będą mogli przeznaczyć na swoje projekty po 84 tysięcy złotych (ewentualnie dokładając coś od siebie). Podobnie jak poprzednim razem, czeka nas dziesięć emocjonujących tygodni!  

Zobacz także:

Autor: Michał Miernik

podziel się:

Pozostałe wiadomości