200 pieczątek w 24 godziny. Rajd terenowy dla tych wytrwalszych

200 pieczątek w 24 godziny, rajd terenowy dla tych wytrwalszych
200 pieczątek w 24 godziny, rajd terenowy dla tych wytrwalszych
Źródło: Raport Turbo
Błoto po dach, pionowe podjazdy i trawersy, a to wszystko w kompletnych ciemnościach? Apokalipsa? Nie. Ta jedna z najbardziej ekstremalnych imprez offroadowych w Polsce. W okolicach Wałbrzycha odbyła się kolejna edycja rajdu o prostych zasadach: 200 pieczątek w 24 godziny.

W ciągu doby zdobyć ile się da

Recepta jest prosta. Zdobyć jak najwięcej przygotowanych przez organizatora pieczątek w ciągu jednej doby. Brzmi ekstremalnie i tak właśnie jest, ale każda załoga ma na takie zawody swoją receptę. - Zazwyczaj to się jeździ do 10 – 11. Potem się chwilkę śpi, znowu się jeździ – mówił Piotr uczestnik rajdu.

Na starcie tradycyjnie pojawiło się wszystko

Były auta zbliżone do seryjnych i kompletne mutanty. - Silnik jest z Chevroleta Suburbana, 6,2 litra diesel bez turbiny, 150 koni – opisuje swoją maszynę Piotr, uczestnik zawodów. Nie od dziś wiadomo, że na takich imprezach pilot nigdy nie ma łatwego życia. Potwierdził to Rafał: "Na boso będę biegał, jak będzie miękko. Przyjechaliśmy dla zabawy, nie dla ciśnienia".

Najmłodszy zawodnik na starcie miał 9 lat

Organizator tradycyjnie nie miał dla zawodników litości. - Im bardziej mokro, tym lepiej. Wczoraj trochę popadało i było bardzo fajnie. Bardzo się z tego powodu cieszymy, bo wiedziałem, że nie będzie sucho i że będą mieli, jak pojeździ. – mówił Andrzej "Siojo" Wójcik, odpowiedzialny za trasę.

Po zapadnięciu zmroku żarty się skończyły i pojawiły się problemy. I te poważniejsze, ale nikt nie wymiękał. Urwany wahacz? Nie ma problemu! - Agregat, spawarka, zestaw narzędzi podstawowy i się jedzie dalej – opowiadał Łukasz, który mierzy się z awarią samochodu.

Kto przyjeżdża na takie imprezy? Wszyscy. To ludzie z różnych środowisk, ale tutaj mogą zapomnieć o wszystkim. Liczy się tylko jazda. Przyjeżdżają i po prostu wyłączają ten pstryczek i są po prostu sobą. Mogą wszystko. Mogą spotkać się z drugim człowiekiem nie przez pryzmat tego, kim są w tym życiu na co dzień. Tutaj wszyscy są równi. Wszystkich łączy offroad. Kto wygrał? Wszyscy zawodnicy zgodnie podkreślają, że to nie ma większego znaczenia. Teraz zostaje już tylko suszenie butów i przygotowania do kolejnej edycji.

Przerobiony samochód terenowy na trasie rajdu
200 pieczątek w 24 godziny, rajd terenowy dla tych wytrwalszych
Przerobiony samochód terenowy na trasie rajdu
Źródło: Raport Turbo

"Raport Turbo" - gdzie i kiedy oglądać?

Oglądaj "Raport Turbo" od poniedziałku do piątku o 18:00 i 22:00 na kanale TVN Turbo. W programie zawsze najnowsze doniesienia ze świata motoryzacji i techniki. Codziennie nowa dawka informacji o premierach, rajdach i wyścigach i najważniejszych wydarzeniach.

Zobacz także:

Autor: KJ

Źródło zdjęcia głównego: Raport Turbo

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?