Riverside Baja – Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych. Sukces ekipy TVN Turbo!

Riverside Baja – Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych, tym razem na Węgrzech
Riverside Baja – Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych, tym razem na Węgrzech
Źródło: Raport Turbo
Drugi rajd w sezonie i drugie zwycięstwo. Offroadowa ekipa TVN Turbo wygrała "Riverside Baja" na Węgrzech. To druga runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Kierowca Jacek Soboń i pilot, nasz redakcyjny kolega, Kacper Jeneralski okazali się najlepsi w grupie TH.

Riverside Baja - Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych

W klasyfikacji generalnej zwyciężyli Czesi - Miroslav Zapletal i Marek Sykora. Uczestnicy rajdu "Riverside Baja" mieli do pokonania 6 odcinków specjalnych poprzedzonych prologiem, a łącznie ponad 300 kilometrów po węgierskich bezdrożach w pobliżu miejscowości Papoc. To 2. runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych i jednocześnie 3. Runda Mistrzostw Strefy Europy Centralnej. Po bardzo wyrównanej walce, z przewagą 59 sekund, w generalce zwyciężyli Czesi, legenda offroad'u Miroslav Zapletal z pilotem Markiem Sykorą, jadący Fordem F150 Raptorem.

- Trochę wiem, jak to tutaj wygląda. W tamtym roku było fajnie, nie było tylko wody. Myślę, że teraz było idealnie – mówił Miroslav Zapletal. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęło małżeństwo Michał i Julita Małuszyńscy w Mini, a trzecie Marek Jakubczyk i Filip Golka w pojeździe typu SSV - powiedział Can-amie Maverick. Na jednym z odcinków inna załoga SSV z dużą prędkością uderzyła w tył załogi Hummera. Pilotka SSV trafiła do szpitala, ale na szczęście nic poważnego się nie stało.

Riverside Baja. Sukces ekipy TVN Turbo

Duży sukces ekipy TVN TURBO. Na szybkiej, twardej i piaszczystej na trasie, na Węgrzech, w grupie narodowej TH okazaliśmy się bezkonkurencyjni, mimo ekstra emocji, które dostarczył nam Nissan Navara:

- Rajd bardzo fajny, ale mieliśmy małe przygody, najpierw padło wspomaganie, później padły nam uniball'e także mieliśmy luz, musieliśmy zwolnić na samym końcu okazało się, że dyfer trochę nie domaga także tempo mieliśmy trochę mniejsze niż zwykle, ale dojechaliśmy do mety na pierwszym miejscu, jest super – powiedział Jacek Soboń, kierowca.

Nie od dziś wiadomo, że Polak i Węgier dwa bratanki, bo podczas "Riverside Baja" załoga TVN TURBO czuła się, jakby jechała u siebie. - Jestem bardzo zaskoczony, że Węgry tak bardzo Polskę przypominają, jeśli chodzi o krajobrazy, chociaż nie było zbyt wiele czasu, żeby je podziwiać, bo trzeba było się naprawdę spinać, żeby dyktować, bo rajd szybki. Te metry na metromierzu uciekały tak szybko, że trzeba było naprawdę być bardzo czujnym – powiedział nasz redakcyjny kolega Kacper Jeneralski, pilot.

O kolejną czujną jazdę offroadowcy powalczą pod koniec lipca w Przasnyszu, bo tam odbędzie następna runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych.

Terenowy Nissan Navara na trasie rajdu.
Riverside Baja – Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych, tym razem na Węgrzech
Terenowy Nissan Navara na trasie rajdu.
Źródło: Raport Turbo

"Raport Turbo" - gdzie i kiedy oglądać?

Oglądaj "Raport Turbo" od poniedziałku do piątku o 18:00 i 22:00 na kanale TVN Turbo. W programie zawsze najnowsze doniesienia ze świata motoryzacji i techniki. Codziennie nowa dawka informacji o premierach, rajdach i wyścigach i najważniejszych wydarzeniach.

Zobacz także:

Autor: KJ

Źródło zdjęcia głównego: Raport Turbo

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?