Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk zwycięzcami Rajdu Świdnickiego

Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk zwycięzcami Rajdu Świdnickiego
Źródło: Raport Turbo
O zwycięstwie zadecydował ostatni z 13 odcinków specjalnych. Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk wygrali 52. Rajd Świdnicki. To zawody inaugurujące nowy sezon Mistrzostw Polski. Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski sezon rozpoczęli od 5. miejsca.

Rajd Świdnicki tradycyjnie otwierał nowy sezon RSMP. Na starcie, oprócz czołówki załóg regularnie startujących w Mistrzostwach Polski, stanęła załoga rywalizująca na trasach Mistrzostw Europy i Świata - Mikołaj Marczyk Szymon Gospodarczyk.

Rajd Świdnicki. Mikołaj Marczyk Szymon Gospodarczyk na podium

Załoga Skody Fabii RS Rally2 nie miała łatwego zadania. Od samego początku bardzo szybkie tempo narzucili ubiegłoroczni mistrzowie polski Grzegorz Grzyb z Adamem Biniędą. Grzyb wykorzystywał doskonałą znajomość trasy. Przed ostatnim odcinkiem specjalnym przewaga Grzyba nad Marczykiem wynosiła tylko 1 sekundę. Marczyk wygrał ostatni oes, wyszarpując Grzybowi wygraną. Marczyk na mecie komentował - Myślę ze stanęliśmy na wysokości zadania pod względem psychologii sportu. Szacunek dla Grześka, bo im starszy, tym lepszy - powiedział z uznaniem.

Grzyb, którego start w Świdnicy był 350-tym rajdem w karierze, tym razem na swoim terenie musiał zadowolić się drugim miejscem, co przyjął z pokorą.

Już drugi raz przegrywam na ostatnim odcinku Rajd Świdnicki. Walczyliśmy o zwycięstwo, walka była fajna
- powiedział w "Raporcie Turbo".

Rajd Świdnicki 2024 - debiut

Podium w debiucie w samochodzie klasy Rally2 zdobył młody Jakub Matulka, pilotowany przez Daniela Dymurskiego. Wraz z nowym sezonem rozkręca się także załoga TVN TURBO. Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski zabłysnęli wygrywając odcinek testowy. Podczas rajdu także utrzymywali wysokie tempo, jednak nie takie, aby sezon rozpocząć na podium. Nasza załoga - w mocnej stawce - zajęła 5 miejsce.

Wyjeżdżamy ze Świdnicy zadowoleni, ponieważ tempo było szybkie. Finalnie do Marczyka tracimy 0,5 sek. na kilometrze więc, jak na pierwszy rajd w sezonie, jest dobrze, bo to załoga z Mistrzostw Świata
- podsumował Łukasz Byśkiniewicz - TVN Turbo Rally Team.

Druga runda rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski odbędzie się w połowie maja. Będzie to Rajd Nadwiślański w Puławach.

"Raport Turbo" - gdzie i kiedy oglądać?

Oglądaj "Raport Turbo" od poniedziałku do piątku o 18:00 i 22:00 na kanale TVN Turbo. W programie zawsze najnowsze doniesienia ze świata motoryzacji i techniki. Codziennie nowa dawka informacji o premierach, rajdach i wyścigach i najważniejszych wydarzeniach.

Wakacje za kilka dni. Zaplanuj je w Polsce!