Zmiany w przepisach. Zielone tablice nie tylko dla nowych samochodów

Zielone tablice nie tylko dla nowych samochodów, ale też dla używanych
Zielone tablice nie tylko dla nowych samochodów, ale też dla używanych
Źródło: Raport Turbo
To dobre wieści dla osób handlujących samochodami sprowadzonymi zza granicy, ale także osób, które te samochody kupują. Profesjonalne tablice rejestracyjne trafia do szerszego grona, a nie tylko do salonów z nowymi autami.

Tablice profesjonalne z zielonymi znakami

Profesjonalna tablica rejestracyjna różni się od normalnej, ma zielone znaki. Pozwala ona odbyć jazdę próbną pojazdem, który nie został jeszcze zarejestrowany na stałe. Do tej pory z takich tablic mogli korzystać dilerzy samochodów oraz ośrodki badawcze. W myśl proponowanych zmian prawo do korzystania z zielonych tablic otrzymają także handlarze sprowadzający pojazdy zza granicy. Dzięki temu zalegalizowana zostanie jazda próbna pojazdem, który nie ma jeszcze polskiego dowodu rejestracyjnego i nie jest ubezpieczony.

Ministerstwo Infrastruktury podało ceny. Ile takie tablice mają kosztować?

Wydanie decyzji to 100 złotych, tymczasowy dowód rejestracyjny wraz z nalepkami na tablice to 22 złote i 50 groszy. Komplet tablic rejestracyjnych do samochodu kosztować będzie 80 złotych. Łączny koszt to nieco ponad 200 złotych. Ministerstwo Infrastruktury nie podało jeszcze daty, kiedy nowe przepisy mają wejść w życie, ale potwierdziło, że nad tym pracuje.

"Raport Turbo" - gdzie i kiedy oglądać?

Oglądaj "Raport Turbo" od poniedziałku do piątku o 18:00 i 22:00 na kanale TVN Turbo. W programie zawsze najnowsze doniesienia ze świata motoryzacji i techniki. Codziennie nowa dawka informacji o premierach, rajdach i wyścigach i najważniejszych wydarzeniach.

Autor: KJ

Źródło zdjęcia głównego: Raport Turbo

podziel się:

Pozostałe wiadomości