Zawody kierowców samochodów ciężarowych. Dla tych, którzy łączą zawód i pasję

Zawody kierowców samochodów ciężarowych - dla tych którzy łączą zawód i pasję
Zawody kierowców samochodów ciężarowych - dla tych którzy łączą zawód i pasję
Źródło: Raport Turbo
Jazda autobusem, dostawczym busem czy ciągnikiem z naczepą to nie jest łatwa praca, ale są tacy, którzy opanowali ją do perfekcji. Najlepsi z najlepszych wzięli udział w mistrzostwach polski kierowców zawodowych w Radomsku. Jak im poszło? Sprawdził to Kacper Wyrwas, a relację przedstawił w "Raporcie Turbo".

Zawody kierowców ciężarówek

Do startu w Mistrzostwach Polski Kierowców Zawodowych zgłosiło się w tym roku ponad 200 uczestników. Po wstępnej selekcji najlepsza trzydziestka w finale musiała pokazać swoje umiejętności m.in. w udzielaniu pierwszej pomocy. Najważniejszym punktem był oczywiście test sprawnościowy na specjalnie przygotowanym torze. Konkurs rozgrywany jest w trzech kategoriach, jest to kategoria B, czyli bus, kategoria D - autobus i kategoria C+E, czyli zestaw z naczepą. Wszyscy rywalizowali na tej samej, ciasnej i wymagającej wyjątkowej precyzji trasie.

Dla tych ludzi jazda autobusami dostawczakami czy ciężarówkami to nie tylko praca

- To przede wszystkim właśnie pasja. Jak widziałam na ulicy gdzieś ciężarówkę, to aż się trzęsłam, że ja kiedyś będę tym jeździć. U mnie jest zawsze pozytywne nastawienie, pozytywna energia, a co ma być to będzie, to się okaże – mówiły uczestniczki zawodów Magdalena i Małgorzata. Pozornie proste próby wymagały wyjątkowej precyzji bez względu na kategorię pojazdu. Tutaj nie było taryfy ulgowej, były za to punkty karne. Dla wielu uczestników sporym wyzwaniem była jazdą ciężarówką bez lusterek. W tym przypadku ich miejsce zajęły kamery i ekrany. W kategorii C+E, czyli manewrowania zestawem z naczepą, zwyciężył Kornel Grzybowski. Wśród kierowców autobusów najlepszy był Szymon Kornacki. W kategorii lekkich samochodów użytkowych wygrał Grzegorz Hajdrych. Tego typu imprezy nie tylko pokazują, jakimi umiejętnościami dysponują najlepsi zawodowi kierowcy. To również doskonała okazja do podniesienia swoich umiejętności.

Kierowca autobusu za kierownicą.
Zawody kierowców samochodów ciężarowych - dla tych którzy łączą zawód i pasję
Kierowca autobusu za kierownicą.
Źródło: Raport Turbo

"Raport Turbo" - gdzie i kiedy oglądać?

Oglądaj "Raport Turbo" od poniedziałku do piątku o 18:00 i 22:00 na kanale TVN Turbo. W programie zawsze najnowsze doniesienia ze świata motoryzacji i techniki. Codziennie nowa dawka informacji o premierach, rajdach i wyścigach i najważniejszych wydarzeniach.

Zobacz także:

Autor: KJ

Źródło zdjęcia głównego: Raport Turbo

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?