Adam Kornacki spotka się z Patką, na co dzień zajmującą się ustalaniem tras i przeszkód w biegach przełajowych, a po godzinach miłośniczką off-roadu w praktyce. Auto, którego szuka w programie, ma zaspokajać mniej ekstremalne potrzeby: spokoju, wolności i relaksu. Nasza ekipa zaproponuje jej cztery kabriolety kosztujące nie więcej niż 50 tysięcy złotych.
Rafał tuż przed ukończeniem specjalizacji z anestezjologii zdecydował, że czas już pożegnać się z wysłużonym i lekko awaryjnym Fordem Fiestą - Adam Kornacki pomoże mu w wyborze nowszego i pewniejszego auta, na które bohater może przeznaczyć 35 tysięcy złotych. Zaprezentujemy cztery propozycje z segmentu miejskich crossoverów.
Osiemnastoletni Wojtek chce rozpocząć przygodę z motoryzacją od samochodu za samodzielnie zarobione pieniądze - dysponuje kwotą 1200 złotych, dlatego ekipa Adama Kornackiego skupi się na tym, by znaleźć względnie dobrze zachowane auto, które przejdzie przegląd okresowy i pozwoli jeszcze trochę pojeździć.
Paweł zgłosi się do Adama Kornackiego po auto, które ma zaspokajać wiele sprzecznych potrzeb - ma jeździć w firmie i być przestronne, a jednocześnie nie za duże z uwagi na przewagę miejskiego kilometrażu. W dodatku bohater dysponuje kwotą 20 tysięcy złotych, a po głowie chodzą mu SUV-y.
Zobacz kosztorys napraw Mercedesa W120.
Adam Kornacki spotka się z fotografką Pauliną i motolotniarzem Karolem - dysponującą budżetem 35 tysięcy złotych parą poszukującą auta, które pomoże im w pracy i realizowaniu pasji. Sprzęt fotograficzny, lampy studyjne czy motolotnia to przedmioty, które nie zmieszczą się do pierwszego lepszego bagażnika - skupimy się więc na nadwoziach typu van.
Zobacz kosztorys napraw Toyoty Supry należącej do Eliasza.
Ania pochodzi z Zamościa, studiowała w Lublinie, a mieszka i pracuje w Łodzi - poszukuje samochodu do jazdy miejskiej, który pozwoli jej również bezpiecznie pokonywać trasę w rodzinne strony. Wyzwaniem dla Adama Kornackiego i jego ekipy będzie przede wszystkim budżet ograniczony do 6 tysięcy złotych.
Adam Kornacki spotka się z Angelą, poszukującą samochodu nie dla siebie, ale dla swojej mamy. Odpowiedni poziom komfortu i bezawaryjności może zapewnić japońskie auto segmentu D z nadwoziem typu sedan lub liftback oraz benzynowym silnikiem - pomożemy bohaterce wybrać odpowiedni egzemplarz kosztujący nie więcej niż 25 tysięcy złotych.
Zobacz kosztorys napraw Volkswagena Garbusa należącego do Anety.
Ratownik medyczny Paweł dojeżdża do pracy kilkadziesiąt kilometrów - zdecydowany jest wydać na auto do 130 tysięcy złotych. Chciałby, aby w jego garażu zagościł nowy, niezawodny i bezpieczny mały SUV naszpikowany gadżetami. Adam Kornacki przedstawi mu cztery propozycje - porównamy reprezentantów niemieckiej i japońskiej motoryzacji różniących się rodzajem paliwa i typem skrzyni biegów.
Zobacz kosztorys napraw Chevroleta Camaro należącego do Patryka.
Paula prowadzi własną firmę - potrzebuje małego, zwinnego i wyrazistego samochodu, który jej w tym pomoże. Adam Kornacki zaprezentuje jej cztery miejskie auta pasujące do kobiecego profilu działalności gospodarczej bohaterki i mieszczące się w zakładanym budżecie 20 tysięcy złotych.
Zobacz kosztorys napraw Saaba 9-3 należącego do Pauliny!
Adam Kornacki spotka się z Krzyśkiem, który z powodów zawodowych dużo podróżuje po Polsce - chciałby robić to w komfortowych warunkach za kierownicą nowego sportowego sedana. Zaprezentujemy mu cztery oferty salonów mieszczące się w kwocie 250 tysięcy złotych.
Zobacz kosztorys napraw Volkswagena Golfa należącego do Sylwii!
Adam Kornacki poszuka małego, taniego w eksploatacji auta dla Marzeny z Białegostoku - jej wymarzony samochód musi być też bezpieczny i najlepiej pięciodrzwiowy, by mogła komfortowo podróżować z córką. Kwota, w jakiej bohaterka chciałaby się zmieścić, wynosi 16 tysięcy złotych.
Czarek jest głową pięcioosobowej rodziny - szuka samochodu, który w komfortowych warunkach bezpiecznie przewiezie wszystkich jej członków. Kwotę 100 tysięcy złotych planuje wydać na praktycznego vana - Adam Kornacki zaproponuje mu auta znane z rynku europejskiego i amerykańskiego.
Spotkamy się z Waldkiem, programistą, który pracuje głównie z domu, więc nie potrzebuje auta użytkowego - kolejny samochód, jaki chętnie widziałby w swoim pojemnym garażu, ma spełniać tylko jeden warunek: dawać przyjemność z jazdy. Adam Kornacki i Patryk Mikiciuk pokażą mu prawdziwe samochody marzeń - od klasycznych aut klasy GT aż po auta supersportowe, kosztujące powyżej miliona złotych.
Zobacz kosztorys napraw repliki papieskiej Warszawy M-20 z Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie!
Adam Kornacki pomoże Joasi, która jest świeżo upieczonym kierowcą. Bohaterka szuka wygodnego, bezawaryjnego samochodu, mogącego pomieścić całą jej rodzinę: męża oraz córki bliźniaczki. Kwota do wydania wynosi 50 tysięcy złotych.
Adam Kornacki spotka się z Kamilą na dwa miesiące przed terminem porodu - to ostatni dzwonek na załatwienie sprawy kupna samochodu. Auto musi być praktyczne, niezawodne i ładne, a cena nie może przekroczyć 25 tysięcy złotych.
Gdzie kupić sprzęty z dziewiątego odcinka jedenastej serii programu "Nowy gadżet"?
Adam Kornacki doradzi Kamili, która dotychczas wynajmowała auta na minuty, a obecnie szuka swojego pierwszego własnego samochodu, oczywiście za rozsądną cenę. Bohaterka oczekuje zadbanego, ładnego, kobiecego egzemplarza kosztującego nie więcej niż 10 tysięcy złotych.
Gdzie kupić sprzęty z ósmego odcinka jedenastej serii programu "Nowy gadżet"?
Piotrek z Radomia jeździ BMW X6 - chce je zamienić na nowszy model tej samej klasy. Adam Kornacki zaprezentuje mu cztery SUV-y klasy premium kosztujące około 300 tysięcy złotych.
Gdzie kupić sprzęty z siódmego odcinka jedenastej serii programu "Nowy gadżet"?