Dawid pracuje jako instruktor nauki jazdy, ale do prywatnych zastosowań potrzebuje jak najbardziej wszechstronnego i przestronnego samochodu, w którym swobodnie będzie mógł przewieźć sporego psa oraz pięć osób. Adam Kornacki pokaże mu auta z różnymi typami nadwozia i silnikami - od SUV-ów poprzez minivany aż po kombi, zarówno benzynowe, jak i wysokoprężne, mieszczące się w zakładanym budżecie 30 tysięcy złotych.
W okolicach Bergamo Adam Kornacki spotka się z mieszkającą na co dzień we Włoszech stewardessą Dominiką - poszukuje ona niewielkiego auta miejskiego, umożliwiającego łatwe parkowanie i bezproblemową, ekonomiczną eksploatację. Zaprezentujemy jej cztery zróżnicowane propozycje mieszczące się w zakładanym budżecie 7 tysięcy euro.
Oto gadżety, które Grzegorz Duda przetestował w 8. odcinku 1. serii:
Oto gadżety, które Grzegorz Duda przetestował w 7. odcinku 1. serii:
Oto gadżety, które Grzegorz Duda przetestował w 6. odcinku 1. serii:
Oto gadżety, które Grzegorz Duda przetestował w 5. odcinku 1. serii:
Oto gadżety, które Grzegorz Duda przetestował w 4. odcinku 1. serii:
Oto gadżety, które Grzegorz Duda przetestował w 3. odcinku 1. serii:
Oto gadżety, które Grzegorz Duda przetestował w 2. odcinku 1. serii:
Oto gadżety, które Grzegorz Duda przetestował w 1. odcinku 1. serii:
Małgosia poprosi Adama Kornackiego o znalezienie pierwszego samochodu kosztującego nie więcej niż 10 tysięcy złotych - auto ma być tanie w eksploatacji, łatwe w obsłudze i musi mieć w sobie to "coś", co spodoba się bohaterce, która potrzebuje pojazdu do sprawnego przemieszczania się nie tylko po mieście, ale też między Katowicami a okolicami Krakowa. Wśród propozycji nie zabraknie kompaktów i aut segmentu B.
Zobacz kosztorys napraw Chevroleta Corvette należącego do Dawida.
Osiemnastoletni Karol postawi Adama Kornackiego przed trudnym zadaniem - ma do wydania jedynie 3 tysiące złotych, które zamierza przeznaczyć na pierwszy własny samochód. Auto, na które młody człowiek zarobił ciężką wakacyjną pracą, ma być sprawne technicznie, mieć ważny przegląd i jeszcze troszkę posłużyć nowemu właścicielowi.
Sławek w towarzystwie swojego syna Damiana uda się do Adama Kornackiego z konkretnymi oczekiwaniami - zdecydował, że czas już na przesiadkę na wyższe auto, oferujące wygodę podczas jazdy i przy wsiadaniu. Zaproponujemy mu cztery używane SUV-y kosztujące nie więcej niż 35 tysięcy złotych.
Zobacz kosztorys napraw Daimlera Double Six należącego do Rafała.
Do Adama Kornackiego zgłosi się Klaudia, bizneswoman z Gdyni jeżdżąca Porsche 911 Turbo S - celem jej wizyty w Warszawie będzie znalezienie mocnego luksusowego SUV-a do wygodnej jazdy na co dzień, zwłaszcza zimą. Założony budżet to okolice 800 tysięcy złotych.
Zobacz kosztorys napraw Peugeota 404 należącego do Marka.
Jeżdżący Oplem Insignią Piotr zgłosi się do Adama Kornackiego w celu znalezienia nowszego, wygodnego samochodu rodzinnego z choćby minimalnym sportowym zacięciem. Zakładany budżet wynosi około 250 tysięcy złotych - pokażemy zarówno auta nowe, jak i używane, rozważając różne segmenty i wersje nadwoziowe.
Adam Kornacki spotka się z Kasią, która odłożyła 9 tysięcy złotych na swoje pierwsze auto - ma ono być możliwie ekonomiczne i niezawodne, a dobre wyposażenie byłoby mile widziane, choć niekonieczne. Pokażemy jej cztery zróżnicowane rocznikowo i nadwoziowo propozycje z trwałymi silnikami benzynowymi.
Zobacz kosztorys napraw Audi 80- należącego do Macieja.
Świeżo upieczony kierowca Marcin nie szuka zwykłego, prostego auta na start - jego pierwszy samochód ma od razu być wyjątkowy! Adam Kornacki zmierzy się z niezwykle trudnym zadaniem znalezienia dla bohatera kabrioletu mieszczącego się w skromnym jak na ten typ pojazdu budżecie 9 tysięcy złotych.
Karolina poprosi naszą ekipę o znalezienie wygodnego sedana w kwocie 55 tysięcy złotych - aut z tego typu nadwoziem używa od początku swojej motoryzacyjnej przygody, ale Adam Kornacki spróbuje jej nieco namieszać w głowie, proponując dwa samochody zupełnie innej klasy, choć w podobnej cenie.
Adam Kornacki spotka się z Maćkiem, który ma obiecany prezent za bardzo dobre wyniki na studiach - swoje BMW E90 chce on zmienić na ciekawe, efektowne coupe. Nasz prymus nie boi się wysokiego spalania ani mocy powyżej 300 koni mechanicznych - jedynym ograniczeniem jest budżet wynoszący 130 tysięcy złotych.
Agata i Bartek szukają rodzinnego kombi w jak najwyższej wersji wyposażenia - im więcej gadżetów tym lepiej. Planując wydatek w kwocie 100 tysięcy złotych oczekują też, że auto będzie miało odpowiedni zapas mocy - Adam Kornacki zaprezentuje naszym gościom maksymalnie czteroletnie auta używane, zarówno benzynowe, jak i z silnikami Diesla.
Adam Kornacki pomoże Kamilowi, właścicielowi firmy budowlanej i pasjonatowi motocrossu - potrzebuje on dostawczego auta do pracy, które w wolnym czasie posłuży jako transporter motocykla na tor. Zakładany budżet wynosi 50 tysięcy złotych - sprawdzimy, jakie vany z odpowiednio dużą przestrzenią bagażową oferuje rynek i rozważymy zwiększenie kwoty do 70 tysięcy.
Adam Kornacki za jednym razem postara się spełnić motoryzacyjne potrzeby całej rodziny - Andrzeja szukającego kabrioletu do jazdy na co dzień w kwocie do 40 tysięcy złotych oraz jego żony, potrzebującej możliwie jak najnowszego auta miejskiego, kosztującego w okolicach 45 tysięcy złotych. Pod nieobecność małżonki ciężar tego drugiego wyboru weźmie na siebie Łukasz, syn Andrzeja.