Elektryki jako samochody do pracy. Zasięg nie zawsze jest najważniejszy

Elektryki jako samochody pracujące. Zasięg nie zawsze jest najważniejszy
Samochody elektryczne jako samochody do pracy
Źródło: Raport Turbo
ID. BUZZ jako samochód hydraulika, Nissan Leaf kontroluje czy zapłaciliśmy za parkowanie. Pojazdy elektryczne w firmie, dużym i małym biznesie, a także na służbie. Jak sprawdzają się elektryki do zadań służbowych? Sprawdzał u źródła Łukasz Byśkiniewicz.

Jak sprawują się samochody elektryczne w codziennej pracy? Sprawdziliśmy to w "Raporcie Turbo".

Samochód elektryczny do pracy

Od pół roku właścicielem Volkswagena ID. BUZZ jest Mariusz- hydraulik z Mińska Mazowieckiego. Jak reagują klienci, gdy podjeżdża do nich sympatycznym elektrykiem? - Ciekawość i zdziwienie. Zadają pytania, jaki zasięg i czy nad morze dojadę? Odpowiadam, że tym samochodem nie jeżdżę nad morze, bo nie ma takiej potrzeby - skwitował.

Pan Mariusz najczęściej jeździ na trasie Mińsk Mazowiecki warszawa, pokonując dziennie 200 - 220 kilometrów. Po powrocie do domu po pracy ma jeszcze zasięg. Mówi, że kolejny pojazd do pracy to będzie także elektryk. Nie zdarzyło mu się, że dzwonił do klienta, że się spóźni przez brak prądu. - Ne ma takiej opcji, to samochód nowy, na gwarancji, nie ma czegoś takiego, że mi tej baterii zabraknie - wyjaśnił.

Samochody elektryczne dla kurierów. Czy wystarcza baterii?

Prądu w baterii nie zabrakło też Jakubowi Chmielnickiemu - kurierowi rozwożącemu paczki po Warszawie. Od 3 miesięcy ma do dyspozycji elektrycznego busa. Wcześniej jeździł pojazdem spalinowym. - W pracy jest świetny taki bus elektryczny i dla kurierów, i dla ludzi, bo jest cicho. Choć czasami ludzie nie słyszą, gdy się wjeżdża na osiedle i chodzą przed maską. Ale nie, nie wróciłbym do spalinowego. Szczerze - opowiadał w "Raporcie Turbo".

W branży kurierskiej elektryków zdecydowanie przybywa, ponieważ tutaj także dobrze spełniają swoje zadanie. Obecnie samochody elektryczne w tego typu flotach maja 300 kilometrów zasięgu. To wystarczy, żeby kurier objechał w pełni swój rejon.

Samochody elektryczne w służbie miasta

9 elektrycznych samochodów ma także Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie. Dziennie pokonują około 150 km, zasięg jest na 200. W zimie doładowywane są w czasie przerwy. Policja też ma elektryki. W Komendzie Stołecznej Policji jest ich 10. Pełnią służbę na tych samych zasadach, co ich spalinowe odpowiedniki.

Samochody elektryczne.
Elektryki jako samochody pracujące. Zasięg nie zawsze jest najważniejszy
Samochody elektryczne.
Źródło: Raport Turbo

"Raport Turbo" - gdzie i kiedy oglądać?

Oglądaj "Raport Turbo" od poniedziałku do piątku o 18:00 i 22:00 na kanale TVN Turbo. W programie zawsze najnowsze doniesienia ze świata motoryzacji i techniki. Codziennie nowa dawka informacji o premierach, rajdach i wyścigach i najważniejszych wydarzeniach.

Zobacz także:

Autor: KJ

Źródło zdjęcia głównego: Raport Turbo

podziel się:

Pozostałe wiadomości