Jakie samochody najczęściej zmieniają właścicieli? Przodują marki premium 

Jakie samochody najczęściej zmieniają właścicieli?
Jakie samochody najczęściej zmieniają właścicieli?
Źródło: CarVertical
Które samochody najczęściej przechodzą z rąk do rąk, a które pozostają średnio najdłużej u jednego właściciela? Ciekawymi danymi podzieliła się firma CarVertical, która zajmuje się danymi motoryzacyjnymi. 

Samochody premium mają najwięcej właścicieli 

Zgodnie z danymi przedstawionymi przez wspomnianą firmę, najczęściej z rąk do rąk przechodzą przedstawiciele segmentu premium. Na szczycie zestawienia znalazło się Audi A8 – egzemplarz niemieckiej limuzyny w ciągu swojego „życia” ma średnio 2,8 właścicieli. Kolejne miejsca w tym nietypowym zestawieniu zajmują Mercedes-Benz ML (2,5), BMW serii 7 (2,5), Mercedes klasy S (2,4) i Jeep Grand Cherokee (2,4). Można domniemywać, że spora rotacja jest efektem tego, że przedstawiciele tych modeli stosunkowo szybko tracą na wartości, więc ich właściciele wymieniają je, nie chcąc dopłacać zbyt wiele do kolejnego samochodu. 

Jeśli chodzi o marki samochodów, pierwsze miejsce zajmuje Land Rover (statystycznie każdy model miał 2,3 właściciela). Spory wskaźnik notują tutaj również Lexus, Jeep, Jaguar i Porsche (więcej niż dwóch właścicieli). 

Starsze samochody luksusowe są często poszukiwane przez młodszych odbiorców, którzy pasjonują się samochodami, ale nie mogą sobie na nie pozwolić, gdy są stosunkowo nowe. Ponieważ takie auta są często importowane z rynków zachodnich, polscy kierowcy dostają za swoje pieniądze znacznie więcej niż mogliby oczekiwać. 
Matas Buzelis  
szef komunikacji w carVertical 

Które samochody pozostają najdłużej w jednych rękach? 

Jeśli chodzi o modele, najdłużej w jednych rękach pozostaje Volvo XC60 - średnio 3,2 roku. Podobny poziom prezentują Ford Focus, Skoda Superb, Opel Astra i Mazda 6 (statystycznie są wymieniane co 3 lata). Po drugiej stronie skali znajduje się Audi A5, które zmienia właściciela co 2,2 roku, Audi A3 (2,5 roku) i BMW serii 1 (2,7 roku). 

W zestawieniu marek sytuacja wygląda nieco inaczej. Najdłużej u swojego właściciela pozostają statystycznie takie marki jak Mitsubishi i Seat (średnio 3,3). Podobnie wypadają Lexus, Citroen i Mercedes Benz (3,2 roku). Marki, które dość często zmieniają właścicieli to MINI (2,6 roku), Land Rover i Kia (2,7 roku). 

Zobacz także:

Autor: MM

Źródło: CarVertical

Źródło zdjęcia głównego: CarVertical

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?