Duda kontra Szafrański. Skanowanie silnika i zwiększenie mocy

Duda kontra Szafrański - seria 6, odcinek 5
Duda kontra Szafrański - seria 6, odcinek 5
Już w niedzielę 28 kwietnia o 14:45 zapraszamy na kolejny odcinek "Duda kontra Szafrański"! Przekonamy się, co tym razem Grzesiek i Przemek będą robić przy swoich amerykańskich projektach.

Duda kontra Szafrański. Nowe szaty dragstera

Przemek pokaże, jak wygląda jego dragster ubrany w prawie wszystkie blachy. Powie również, gdzie i jak będzie zamontowany spoiler oraz odrysuje kształt brakujących paneli. Następnie zawiezie swój projekt do skanowania silnika w celu wykonania wydechów. Fachowcy zeskanują wyjścia z głowic, żeby odpowiednio przygotować się do wykonania układu wydechowego. Mechanik z Warszawy odwiedzi też specjalistę od wyścigów na jedną czwartą mili, aby omówić kwestię podniesienia mocy bez zbytniej ingerencji w mechanikę, a także rozpocznie nierówną walkę z kołami. 

Duda kontra Szafrański - seria 6, odcinek 5
DKS 6-5 do zajawki
DKS 6-5 do zajawki
DKS 6-5 do zajawki
DKS 6-5 do zajawki
+13
Zobacz galerię

Duda kontra Szafrański. Dopalacz w pickupie

Grzesiek zabierze się za naprawę blacharską nadwozia zdjętego z ramy – jest na nim kilka dziurek, które trzeba załatać. Będzie też naprawiał maskę, która sporo w swoim życiu przeszła - pochodzi z samochodu, który uległ pożarowi. Później będzie naprawiał silnik i opowie o swoim planie na jego wzmocnienie. Mechanik z Ryglic wybierze się też na zakupy – jego łupem padnie system NOS oraz części do podniesienia mocy silnika, a także zawieszenia air ride. 

Duda konta Szafrański - seria 6. Kiedy obejrzeć?

Nowe odcinki "Duda kontra Szafrański" będą pojawiać się w niedziele o 14:45. Powtórki obejrzycie w poniedziałki o 19:15 i w środy o 18:15.

Duda kontra Szafrański - o programie

Grzegorz Duda i Przemek Szafrański już po raz szósty staną do pojedynku, który dla nich samych będzie kolejnym sprawdzianem umiejętności technicznych, wiedzy o motoryzacji oraz kreatywności, a dla wielu widzów swoistym spełnieniem marzeń o pojazdach zza oceanu. 

Tym razem obaj panowie postanowią wziąć na warsztat efekty pracy amerykańskich inżynierów. Każdy z nich sam zdecyduje, jaką bazę z USA wybrać i jaki kształt finalnie jej nadać. Grzesiek i Przemek będą mogli przeznaczyć na swoje projekty po 84 tysięcy złotych (ewentualnie dokładając coś od siebie). Podobnie jak poprzednim razem, czeka nas dziesięć emocjonujących tygodni!  

Zobacz także:

Autor: Michał Miernik

podziel się:

Pozostałe wiadomości