Nowe radary w rękach policji

Nowe „suszarki” w rękach policji
Nowe „suszarki” w rękach policji
Źródło: Raport Turbo
W najbliższych miesiącach policja otrzyma 600 nowych radarów. Nowoczesne urządzenia nie tylko zmierzą prędkość, ale także zarejestrują obraz oraz zapiszą miejsce i czas pomiaru, co ma ograniczyć spory kierowców z drogówką.

Nowoczesne radary policyjne mierzą prędkość w ułamku sekundy

Policyjna „suszarka” to dla wielu kierowców symbol stresu i nieprzyjemnych spotkań na drodze. Osoby, które mają ciężką nogę, z każdym rokiem będą miały coraz trudniej uniknąć konsekwencji przekroczenia prędkości. Policja coraz częściej inwestuje bowiem w nowoczesną technologię. TRUCAM II to obecnie jedno z najnowocześniejszych urządzeń w swojej kategorii dostępnych na rynku. Radar potrafi zmierzyć prędkość w zaledwie 0,3 sekundy. Jest także wyposażony w rejestrator obrazu oraz system geolokalizacji, co pozwala na bardzo dokładne dokumentowanie wykroczeń. Dla funkcjonariuszy pracujących w terenie nowy sprzęt oznacza przede wszystkim mniej domysłów i mniej sporów z kierowcami podczas kontroli drogowej. Nowoczesna technologia ma ograniczać ryzyko błędów, choć sama kontrola prędkości nadal budzi wśród kierowców duże emocje. W praktyce walka z „suszarkami” nie należy do łatwych, zwłaszcza gdy policja korzysta z coraz bardziej zaawansowanych urządzeń. Dlatego najprostszym sposobem na uniknięcie problemów pozostaje zdjęcie nogi z gazu.

"Raport Turbo" - gdzie i kiedy oglądać? 

Oglądaj "Raport Turbo" od poniedziałku do piątku o 18:00 i 22:00 na kanale TVN Turbo. W programie zawsze najnowsze doniesienia ze świata motoryzacji i techniki. Codziennie nowa dawka informacji o premierach, rajdach i wyścigach i najważniejszych wydarzeniach.

Zobacz także: