Hyundai Ioniq 5 przeszedł face lifting. Znaczące zmiany widać we wnętrzu

Hyundai Ioniq 5 przeszedł face lifting. Znaczące zmiany widać we wnętrzu
Źródło: "Raport" Turbo
Jeden z najbardziej futurystycznych elektryków na rynku przeszedł kurację odmładzającą. Hyundai odświeżył swój pikselowy model Ioniq. Najwidoczniej Koreańczycy wsłuchali się w głos użytkowników pierwszej wersji, bo postanowili zamontować na tylnej szybie wycieraczkę.

Odświeżonego Ioniqa z zewnątrz charakteryzują drobne zmiany i to dosłownie. Auto urosło o 2 mm dzięki przemodelowanym zderzakom. Wprowadzono także nowe wzory felg. Do wersji standardowej dołącza teraz wariant N-line, nawiązujący stylistyką do wersji sportowej. Przemodelowanie zderzaków zwiększyło stylistyczną stabilność projektu. Odświeżone zostały też lampy, które są teraz inteligentne. Ta funkcja będzie szczególnie zauważalna przy światłach drogowych.

Hyundai Ioniq 5.
Hyundai Ioniq 5 przeszedł face lifting. Znaczące zmiany widać we wnętrzu
Hyundai Ioniq 5.
Źródło: "Raport" Turbo

Hyundai Ioniq 5 - wnętrze auta

Znacznie więcej zmian widać we wnętrzu. Na tunelu środkowym pojawiło się 7 fizycznych przycisków, obsługujących takie funkcje jak wentylacja i podgrzewanie foteli czy system automatycznego parkowania. Dotychczas stosowana dwuramienna kierownica ustąpiła miejsca trójramiennej. Zmieniono nie tylko wygląd ekranu, ale także unowocześniono system do czwartej generacji. Dzięki temu i nowym uchwytom na kubki, podczas ładowania Ioniq zmienia się w kino na kołach.

Ciszej w kabinie Hyundaia Ioniq 5 po face liftingu

Zmiany są jednak znacznie głębsze. Nadwozie zyskało wzmocnienia przy słupkach B, które usztywniają konstrukcję. Za lepsze tłumienie drgań odpowiadają nowe amortyzatory. Nowy Ioniq 5 ma być też cichszy dzięki dodatkowym elementom podwozia i lepszemu wygłuszeniu. Na polskie ceny i dokładną specyfikację odświeżonego auta musimy poczekać do drugiej połowy roku.

Hyundai Ioniq 5
Hyundai Ioniq 5 przeszedł face lifting
Hyundai Ioniq 5
Źródło: "Raport" Turbo

"Raport" Turbo - gdzie i kiedy oglądać?

Oglądaj "Raport Turbo" od poniedziałku do piątku o 18:00 i 22:00 na kanale TVN Turbo. W programie zawsze najnowsze doniesienia ze świata motoryzacji i techniki. Codziennie nowa dawka informacji o premierach, rajdach i wyścigach i najważniejszych wydarzeniach.

Zobacz także:

Autor: KJ

Źródło zdjęcia głównego: "Raport" Turbo

podziel się:

Pozostałe wiadomości