Już w środę 9 kwietnia o 22:20 zapraszamy na kolejny odcinek programu “Nic do zgłoszenia”. Pokażemy w nim pracę funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej na przejściach granicznych w Terespolu i Medyce, a także w Zgorzelcu oraz na lotnisku w Warszawie.
Medyka. Papierosy ukryte w chusteczkach
Pełniący służbę na przejściu granicznym Medyka-Szeginie Kamil i Paweł wytypują z pasu przewozowego busa, który przejdzie dokładną kontrolę. W przeszukaniu weźmie udział pies, który szybko wywęszy, że kierowca pojazdu ma w nim zdecydowanie więcej papierosów, niż powinien.
Lotnisko Chopina w Warszawie. Podatek za smartfon z Hongkongu
Pracujący na warszawskim lotnisku Damian postanowi sprawdzić jedną z podróżujących, która przyleciała do Polski ze Stambułu. Okaże się, że kobieta przywiozła z Azji nowy smartfon, którego wartość przekracza 430 euro – oznacza to, że musi zapłacić należny podatek, a także mandat, ponieważ nie zgłosiła telefonu odpowiednim organom.
Terespol. Tytoń pod ubraniem
Przemek i Michał ze Służby Celno-Skarbowej w Terespolu będą sprawdzać, czy w przekraczającym granicę polsko-białoruską granicę samochodzie nie znajdują się nielegalne towary. Okaże się, że kierowca naruszył okazjonalność przywozu paliwa, a także ma przy sobie sporo tytoniu.
Zgorzelec. Marihuana w samochodzie
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej ze Zgorzelca zauważyli podejrzany samochód. Podczas przeszukania wyszło na jaw, że znajduje się w nim marihuana. Dokładne przeszukanie wykaże, że nielegalnych środków jest w aucie sporo więcej, niż się początkowo wydawało.
Nic do zgłoszenia. Kiedy obejrzeć?
Premierowe odcinki “Nic do zgłoszenia” będziemy emitować w każdą środę o 22:20. Powtórki obejrzycie w czwartki o 20:15, w niedziele o 18:15 i w poniedziałki o 21:00.
Nic do zgłoszenia. O programie
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ponownie ruszają do akcji! Piąty sezon programu „Nic do zgłoszenia” to jeszcze więcej niebezpiecznych sytuacji, zaskakujących interwencji i spektakularnych zatrzymań. Kamera po raz kolejny towarzyszy funkcjonariuszom w codziennej pracy – zarówno na granicach, jak i podczas nalotów na magazyny czy nielegalne składy towarów.
Widzowie zobaczą, jak wygląda rozpracowywanie przemytniczych siatek, wykrywanie kontrabandy i prowadzenie wielomilionowych windykacji. Funkcjonariusze wykorzystują nowoczesny sprzęt, m.in. mobilne skanery RTG, a w tropieniu nielegalnych transportów pomagają im wyszkolone psy służbowe.
Zobacz także:
- Mercedes Klasy G w klasycznym stylu - polski projekt, który zachwyca
- Za dużo biurokracji, a za mało autonomii? Zastrzeżenia do projektu ustawy o testowaniu samochodów autonomicznych
- Samochody autonomiczne na polskich drogach - kiedy będzie to możliwe?
Autor: MM