Już w środę 16 kwietnia o 22:20 zapraszamy na kolejny odcinek programu “Nic do zgłoszenia”. Pokażemy w nim pracę funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej na przejściach granicznych w Terespolu i Medyce, a także w Zgorzelcu oraz na lotnisku w Krakowie.
Medyka. Mocne wino
Pełniący służbę na przejściu granicznym Medyka-Szeginie Mateusz, Kamil i Paweł wytypują do kontroli dwa busy. Funkcjonariusze znajdą w nich butelki z popularnym słodkim napojem gazowanym, ale szybko wyjdzie na jaw, że ich zawartość różni się od tej sugerowanej na etykiecie.
Lotnisko w Krakowie. Tequila w bagażu
Pracujący na krakowskim lotnisku Weronika i Elżbieta postanowią sprawdzić parę podróżujących, która wróciła do Polski z wakacji w Meksyku. Okaże się, że przywieźli ze sobą z tego kraju więcej tequili, niż przewidują przepisy.
Terespol. Papierosy w samochodzie
Przemek i Łukasz ze Służby Celno-Skarbowej w Terespolu będą sprawdzać, czy w przekraczającym granicę polsko-białoruską granicę samochodzie nie znajdują się nielegalne towary. W jednym z wytypowanych do kontroli pojazdów szybko odszukają paczki z papierosami, a w dalszej części kontroli pomoże im wyszkolony pies.
Zgorzelec. Papierosy na targowisku
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej ze Zgorzelca będą przygotowywać się do działań na miejscowym targowisku. Ich pojawienie się na miejscu spowoduje szybką ucieczkę niektórych sprzedawców. Szybko wyjdzie na jaw, dlaczego – na sporej części sprzedawanych papierosów brakuje polskich znaków akcyzowych.
Nic do zgłoszenia. Kiedy obejrzeć?
Premierowe odcinki “Nic do zgłoszenia” będziemy emitować w każdą środę o 22:20. Powtórki obejrzycie w czwartki o 20:15, w niedziele o 18:15 i w poniedziałki o 21:00.
Nic do zgłoszenia. O programie
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ponownie ruszają do akcji! Piąty sezon programu „Nic do zgłoszenia” to jeszcze więcej niebezpiecznych sytuacji, zaskakujących interwencji i spektakularnych zatrzymań. Kamera po raz kolejny towarzyszy funkcjonariuszom w codziennej pracy – zarówno na granicach, jak i podczas nalotów na magazyny czy nielegalne składy towarów.
Widzowie zobaczą, jak wygląda rozpracowywanie przemytniczych siatek, wykrywanie kontrabandy i prowadzenie wielomilionowych windykacji. Funkcjonariusze wykorzystują nowoczesny sprzęt, m.in. mobilne skanery RTG, a w tropieniu nielegalnych transportów pomagają im wyszkolone psy służbowe.
Zobacz także:
- Było 56 stref czystego transportu, a zostało tylko 37
- Za dużo biurokracji, a za mało autonomii? Zastrzeżenia do projektu ustawy o testowaniu samochodów autonomicznych
- Samochody autonomiczne na polskich drogach - kiedy będzie to możliwe?
Autor: MM