Szkolenie dla motocyklistów. Kiedy włącza się poczucie nieśmiertelności?

Darmowe szkolenie dla motocyklistów
Darmowe szkolenie dla motocyklistów
Źródło: Raport Turbo
Motocykliści opanowali podwarszawski tor, żeby w trakcie specjalnego, darmowego Motopikniku dobrze wkręcić się w sezon. Spotkał się z nimi Michał Murawiński z "Raportu Turbo". Można było pojeździć na różnych nawierzchniach i sprawdzić, co potrafi nasza maszyna i my sami.

Może nie każdy od razu będzie umieć aż tak panować nad motocyklem, ale na pewno, dla bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu, warto się szkolić. Między innymi dlatego na podwarszawski tor przyjechało kilkuset motocyklistów, którzy postanowili jeszcze bardziej rozwinąć swoje umiejętności i poznać swoje maszyny. Profesjonalnego stuntu motocyklowego na specjalnie zmodyfikowanym Kawasaki ZX6R nie robi się z marszu. To 17 lat treningu.

Nauka jazdy na mtocyklu to długi proces

- Ciężko to zliczyć, czy to zliczyć na siniaki, czy na motogodziny, czy na litry paliwa, czy potu, ale naprawdę trzeba bardzo dużo życia poświęcić. Trenuję dziennie po 4,5 godzin i to jest 4,5 dni w tygodniu. To jest bardzo dużo czasu. – mówił stunter Marcin Głowacki, znany pod pseudonimem "POLISH NINJA".

Do dyspozycji motocyklistów był tor sportowo - treningowy., który ma 1200 metrów i 22 zakręty, a jego nitka jest bardzo techniczna. Wymaga od uczestników dużego skupienia, koncentracji i pracy wzrokiem, ciałem.

Motocykliści w każdym wieku, na każdym motocyklu

Uczestnicy darmowych szkoleń i całodniowego Motopikniku przyjechali na najróżniejszych motocyklach. Byli czołowi zawodnicy, którzy jeżdżą od wielu lat, ale i dopiero szkolące się dzieci, które trenując, już wyglądają jednak i jeżdżą, jak zawodowcy. Na torze treningowym uczono jazdy precyzyjnej, która może przydać się, chociażby w korkach. Nigdy nic nie wiadomo, co będzie na drodze, a tak, to dzięki temu, możemy poznać, skoordynować różnego rodzaju, ruchy, prędkości, hamowania, niehamowania. – powiedział uczestnik szkolenia Marek Bączek. Jazda motocyklem to niekończący się proces, w którym zawsze można coś poprawić. Zaraz po egzaminie na prawko, raczej niewiele się umie. Pierwszy rok to przyzwyczajanie się, żeby przeżyć na drodze. Drugi, trzeci to u niektórych kierowców moment, w którym zaczynają czuć się zbyt pewnie. Wtedy włącza się złudne poczucie nieśmiertelności.

Motocykle na torze szkoleniowym
Darmowe szkolenie dla motocyklistów
Motocykle na torze szkoleniowym
Źródło: Raport Turbo

"Raport Turbo" - gdzie i kiedy oglądać?

Oglądaj "Raport Turbo" od poniedziałku do piątku o 18:00 i 22:00 na kanale TVN Turbo. W programie zawsze najnowsze doniesienia ze świata motoryzacji i techniki. Codziennie nowa dawka informacji o premierach, rajdach i wyścigach i najważniejszych wydarzeniach.

Zobacz także:

Autor: KJ

Źródło zdjęcia głównego: Raport Turbo

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?