Wyciek z Mazdy, hamulce w Skodzie i brak mocy w Volkswagenie

Mobilni mechanicy - seria 6, odcinek 13
Mobilni mechanicy - seria 6, odcinek 13
"Mobilni mechanicy" w niedzielę 5 listopada o 17:00

Na stacji benzynowej w Krakowie Adam i Tomek zmierzą się z naprawą Mazdy 3. Właścicielka zauważyła, że z samochodu wycieka płyn. Kobieta przyjechała z Sosnowca na uczelnię, więc oddanie samochodu do serwisu nie wchodzi w grę. Mechanicy ustalą, że wyciekający płyn to olej silnikowy. Okaże się również, że samochód jest mocno skorodowany, co dodatkowo skomplikuje sytuację 

Mirek wraz z Szymonem będą naprawiać w Skawinie uszkodzone hamulce Skody Octavii. Mechanicy od razu zauważą, że z samochodu leje się płyn, więc winowajcą jest przewód hamulcowy. Jest to poważna usterka, a kierująca pojazdem musi odwieźć – mieszkającą na stałe w Japonii - córkę jej znajomych aż do Zakopanego. Mechanicy będa robić co w ich mocy, choć jazda próbna negatywnie zweryfikuje ich starania.  

Łukasz i Paweł dostaną wezwanie do Volkswagena Golfa 5. Właściciel skarży się na brak mocy oraz głośny świst, który wydaje samochód. Mechanicy zdejmą pasek napędu alternatora oraz układu chłodzenia, ale dźwięk wydobywający się spod maski samochodu nie ustane. Dojdą do wniosku, że uszkodzony jest kolektor dolotowy, co oznacza czasochłonną naprawę.

podziel się:

Pozostałe wiadomości