Rozrząd w BMW, skutki zimy i diagnoza Audi

Jeździć, obserwować - seria 1, odcinek 1
Jeździć, obserwować - seria 1, odcinek 1
"Jeździć, obserwować" w niedzielę 9 lipca o 10:30

W warsztacie M&M w Porębie mechanicy zabiorą się za wymianę rozrządu w BMW serii 5 F10. Po rozebraniu silnika okaże się, że do wymiany jest również sprzęgło, które trudno dostać od ręki. Szczęśliwie komplet części uda się znaleźć u kolegów po fachu. Później do warsztatu trafi Dodge Charger, w którym silnik stuka w niepokojący sposób. Właściciel obiecuje mechanikom, że jeśli naprawią silnik, to będą mogli w dowolny sposób wykorzystać opony, które i tak mają zostać wymienione.

Ekipa Darka spod Kolbuszowej będzie musiała poradzić sobie ze skutkami zimy. Spadło tyle śniegu, że zawaliła się wiata, pod którą stały już odrestaurowane samochody. Gdy śnieg stopnieje, pracownicy zabiorą się za naprawianie szkód. W warsztacie Darek zrobi codzienny obchód - po raz pierwszy usłyszy świeżo wyremontowany silnik V8 w Mercedesie SL, a także sprawdzi, na jakim etapie są prace przy Chevrolecie Corvette C1.

W warsztacie EKG pod Poznaniem Krzysztof zacznie dzień od diagnozy Audi SQ7. Poprzedni mechanik nieopatrznie nie ścisnął jednej opaski zaciskowej od dolotu powietrza. Okaże się, że ten teoretycznie niewielki błąd wyrządził spore szkody w silniku. Po dogłębnym zbadaniu sprawy mechanik uzna, że niezbędna będzie regeneracja turbosprężarek.

podziel się:

Pozostałe wiadomości