Niemieckie trio awarii

Mobilni mechanicy - seria 5, odcinek 10
Mobilni mechanicy - seria 5, odcinek 10
"Mobilni mechanicy" w niedzielę 27 sierpnia o 15:50

W Luborzycy Adam i Tomek zmierzą się z naprawą klasyka polskich dróg: Volkswagena Golfa. Pojazd jest wykorzystywany przy budowach, dlatego jego stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Wstępna diagnoza nie napawa optymizmem: paliwo nie dostaje się do pompy paliwowej i wtrysków. Zapowietrzony przewód jest tylko jednym z czynników odpowiadających za usterkę. Mechanicy szukają kolejnego. Gdy wydaje się, że pojazd jest już sprawny, na jaw wychodzi kolejne uszkodzenie. Mechanicy obawiają się, że koszty naprawy mogą przewyższyć wartość samochodu.

W Złotowie Piotrek samodzielnie zajmie się naprawą uszkodzonego Audi A6. Właściciele wybierają się w daleką podróż, tymczasem już na starcie samochód odmówił posłuszeństwa. Piotrek zauważy, że awarii uległ jeden z elementów pneumatycznego zawieszenia. Wymiana części to koszt kilku tysięcy złotych, dlatego mechanik proponuje tańszą opcję: zmianę zawieszenia z pneumatycznego na mechaniczne. Ze względu na chorobę pomocnika Piotrek będzie musiał wykonać naprawę z pomocą klienta.

Mirek wraz z Szymonem otrzymają wezwanie do uszkodzonego Volkswagena Tourana. Kierowca pracuje jako dostawca jedzenia, dlatego zależy mu na szybkiej naprawie pojazdu. Mechanicy zauważą, że silnika auta nie reaguje na pedał gazu. Problemem może być uszkodzona przepustnica. Próba usprawnienia części nie przyniesie spodziewanego efektu. Wszystko wskazuje na to, że konieczna będzie wymiana przepustnicy i zakup oryginalnego zamiennika. Jego cena zszokuje mechaników i właściciela pojazdu.

podziel się:

Pozostałe wiadomości