Byśkiniewicz i Siatkowski, wiceliderzy RSMP 2023, startują w Rajdzie Śląska!

Byśkiniewicz i Siatkowski, wiceliderzy RSMP 2023 startują w Rajdzie Śląska!
Byśkiniewicz i Siatkowski, wiceliderzy RSMP 2023 startują w Rajdzie Śląska!
Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2023 wkraczają w decydującą fazę. Rajd Śląska, który rozegrany zostanie w dniach 8-10 września, będzie już szóstą, przedostatnią rundą krajowego czempionatu. Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski udają się na Śląsk jako załoga zajmująca drugie miejsce w punktacji generalnej krajowego czempionatu. 

Po dwóch podiach w Rajdzie Małopolski i Rzeszowskim, reprezentanci TVN TURBO Rally Team'u przystępują bardzo skupieni i zmotywowani do kolejnego, ważnego wyzwania, ponieważ wiedzą o jaką stawkę się ścigają- o tytułu mistrzowski w RSMP 2023. 

Organizator Rajdu Śląska przygotował 12 odcinków specjalnych o łącznej długości przekraczającej 150 kilometrów. Warte podkreślenia są zupełnie nowe próby, nigdy nie wykorzystywane podczas rajdu. Z cała pewnością wprowadzi to element urozmaicenia dla załóg jak i kibiców. Rajd Śląska rozpocznie się w piątkowy wieczór 8 września przejazdem przez uroczystą rampę, a następnie super odcinkiem specjalnym pod Katowickim Spodkiem, który ruszy po zmroku o godz. 20:30. Meta rajdu zaplanowana jest na niedziele popołudnie o godz. 16:30.

Łukasz Byśkiniewicz:

„Przed nami Rajd Śląska, który zapowiada się bardzo interesująco i z pewnością dostarczy wielu emocji. Razem z Danielem jesteśmy wiceliderami klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2023. Cel na ten rajd to przede wszystkim pilnowanie tej fantastycznej, wypracowanej w cały sezonie pozycji. Do pierwszej załogi, czyli do Grzegorza Grzyba i Adama Biniędy tracimy dużo punktów i tylko nieprzewidywana sytuacja mogłaby zniwelować różnicę 47 punktów. Natomiast musimy często oglądać się za nasze plecy, ponieważ 9 punktów za nami są Sylwester Płachytka z Rafałem Fiołkiem. Cała pierwsza trójka jedzie identycznym samochodem- Skodą Fabią Rally2 Evo. Ale takimi samochodami dysponować będzie jeszcze kilka innych szybkich załóg, które też będą chciały włączyć się w walkę o zwycięstwo w Rajdzie Śląska. Chciałbym pochwalić organizatorów, że poświęcili dużo pracy i energii przygotowując zupełnie nowe trasy, po których nikt wcześniej się nie ścigał. Nowe odcinki zawsze dostarczają więcej frajdy, ale także niepewności i nieprzewidzianych zwrotów akcji. Tym razem nie zorganizowaliśmy dodatkowych testów. Będziemy się rozgrzewać i ustawiać zawieszenie w Skodzie Fabii Rally2 Evo w piątek podczas oficjalnego odcinka testowego w Bieruniu, dosłownie tuż obok siedziby Auto Partner, naszego głównego rajdowego Partnera. Zapowiada się fantastyczna, wakacyjna pogoda, więc serdecznie zachęcam do wybrania się na odcinki specjalne Rajdu Śląska.”

Daniel Siatkowski:

„Wkraczamy w decydującą fazę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na Rajd Śląska jedziemy w bardzo dobrych nastrojach, ponieważ w ostatnich dwóch rajdach, po pięknej walce zdobyliśmy dwa razy podium. Wiem, że musimy utrzymać koncentrację i pojechać tak jak do tej pory w tym sezonie: szybko, mądrze i bezbłędnie. Patrząc na harmonogram to zapowiada nam się 2,5 dnia rajdu, czyli tak jak na Rajdzie Polski. Uważam, że będzie to trudny rajd, nie tylko ze względu na skomplikowane odcinki specjalne, ale także na ograniczone serwisowanie samochodu. W sobotę i niedzielę nie ma serwisu pomiędzy odcinkami specjalnymi. Oznacza to, że bez wsparcia serwisu jedziemy 7 prób, a w niedzielę 4. Będzie trzeba się pilnować, ponieważ jakiekolwiek uszkodzenie w samochodzie może być bardzo kosztowne, a pod koniec sezonu każdy punkt jest na wagę złota.”

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?