Byśkiniewicz i Siatkowski walczą o wicemistrzostwo Polski!

Byśkiniewicz i Siatkowski walczą o wicemistrzostwo Polski!
Byśkiniewicz i Siatkowski walczą o wicemistrzostwo Polski!
Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski przystępują do ostatniej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2023. Finałowym rajdem w kalendarzu RSMP jest kultowy Rajd Wisły, który rozegrany zostanie 29-30 października. To drugi najstarszy rajd w Polsce i bez wątpienia jeden z najtrudniejszych.

Dla reprezentantów TVN TURBO Rally Team’u będzie to bardzo ważny start, ponieważ ścigać się będą o wicemistrzostw Polski w klasyfikacji generalnej RSMP 2023. Trzy tygodnie wcześniej, podczas Rajdu Śląska tytuł mistrzów kraju zapewnili sobie Grzegorz Grzyb z Adamem Biniędą. Do rozstrzygnięcia pozostały losy tytułów wicemistrzowskich. Byśkiniewicz i Siatkowski zajmują 2. miejsce w punktacji sezonu i maja największe szanse na przypieczętowanie tytułu drugiej najlepszej rajdowej załogi w Polsce w sezonie 2023. Załoga Skody Fabii Rally2 Evo ma 17 punktów przewagi nad trzecią w tabeli załogą Sylwester Płachytka - Rafał Fiołek startującą bliźniaczą Skodą. 

Łukasz Byśkiniewicz:

„Przed nami bardzo ważny Rajd Wisły, na którym ścigać się będziemy o bardzo wysoką stawkę jaką jest wicemistrzostwo Polski w klasyfikacji generalnej RSMP 2023. Przed sezonem plan był taki, aby starać się o podium, ale nie sądziłem, że będziemy, aż tak wysoko. Dlatego bardzo się cieszę, że ciężka praca całego naszego zespołu i wsparcie Partnerów dają wspaniałe efekty w postaci bycia w ścisłej czołówce najlepszych rajdowych załóg w naszym kraju. Rajd Wisły zapowiada się zatem bardzo emocjonująco. Zajmujemy z Danielem drugie miejsce w punktacji. Za nami, na trzecim miejscu ze stratą 17 oczek są Sylwester Płachytka i Rafał Fijołek. Niby jest to komfortowa przewaga, ale to jest motorsport- najbardziej nieprzewidywalny sport świata- i trzeba być czujnym, aż do odstawienia samochodu w parku zamkniętym po ceremonii mety. Plan na Rajd Wisły to pojechać tak jak ostatnie rajdy- szybko, pewnie, bezbłędnie i nie podejmować ryzyka. Nie musimy wygrywać Rajdu Wisły, aby zdobyć upragniony tytuł. Oczywiście nie zamierzamy się wlec. Chcemy dobrze się bawić i cieszyć naszą jazdą kibiców, których na beskidzkich odcinkach specjalnych na pewno nie zabraknie. Rajd Wisły to domowy i ulubiony rajd mojego byłego pilota Zbyszka Cieślara, którego już z nami nie ma, a który jeszcze rok temu nam kibicował. Dlatego ten start w Rajdzie Wisły dedykuje Zbyszkowi.”

Daniel Siatkowski:

„Rajd Wisły to ostatnia runda rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Z jednej strony trochę smutno, że sezon się kończy, ale dla nas może to być bardzo miłe zakończenie, ponieważ walczymy o wicemistrzostwo Polski. Jeśli ktoś powiedziałby przed sezonem, że na ostatnim rajdzie mielibyśmy drugie miejsce z komfortową przewagą to bym w to nie uwierzył, a tak się dzieje. Podchodzimy do tego rajdu bardzo skoncentrowani. Cieszę się, że wspólnie z Łukaszem możemy realizować odważne, rajdowe marzenia. Chcemy te marzenia dowieźć do mety w sobotę w Wiśle i wracać do domów z tytułami.”

podziel się:

Pozostałe wiadomości