Byśkiniewicz i Siatkowski na podium w Valvoline Rajd Małopolski

Byśkiniewicz i Siatkowski na podium w Valvoline Rajd Małopolski
Byśkiniewicz i Siatkowski na podium w Valvoline Rajd Małopolski
Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski po fantastycznej i emocjonującej walce zajęli 3. miejsce w Valvoline Rajd Małopolski. Dla warszawskiego kierowcy to najlepszy wynik w karierze w rajdzie zaliczanym do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Byśkiniewicz i Siatkowski od początku bardzo trudne i skomplikowane odcinki specjalne pokonywali bardzo dobrym tempem, utrzymując się blisko podium. Załoga zdecydowanie przyspieszyła na ostatnich dwóch próbach, wskakując na 3.miejsce i sięgając po dwa oesowe zwycięstwa. Ekipa zainkasowała także dodatkowe 5 punktów za wygranie Power Stage. Duża zdobycz punktowa sprawiła, że Byskiniewicz i Siatkowski awansowali na 2. miejsce w punktacji sezonu i są wiceliderami klasyfikacji generalnej RSMP.

Łukasz Byskiniewicz:

„Wreszcie jest to upragnione podium! Z trzeciego miejsca cieszę się tak, jakbym wygrał rajd. Valvoline Rajd Małopolski spełnił moje oczekiwania co do trudności odcinków specjalnych. Po mecie mogę jeszcze raz powtórzyć, że to najtrudniejsze odcinki specjalne, jakie w tym roku jechaliśmy. Tym bardziej mnie cieszy zdobycie podium w tak trudnym rajdzie. Każdy zakręt miał inna przyczepność ze względu na zmieniająca się jakość i rodzaj asfaltu. Z Danielem od początku jechaliśmy szybko, ale bez dużego ryzyka. Skoda Fabia Rally2 Evo była perfekcyjnie przygotowana przez APR Motorsport i Kumiega Racing. Obserwowałem wydarzenia i uczyłem się charakterystycznej specyfiki małopolskich dróg. Gdy je dobrze poznałem to zaatakowaliśmy na ostatnich dwóch odcinkach specjalnych. Wygranie ostatnich dwóch oes’ów, w tym Power Stage, jest czymś niesamowitym i spełnieniem kolejnych rajdowych marzeń i planów. W tej chwili jesteśmy wiceliderami punktacji sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Gdyby mi 4 miesiące temu ktoś powiedział, że tak będzie, to odesłałbym go do lekarza.. Ale to pokazuje, że rajdy to nieprzewidywalny sport, warto walczyć do końca i nie jechać szybciej niż się umie. Czeka nas bardzo emocjonująca druga część sezonu. Przed nami jeszcze trzy rajdy asfaltowe: Rzeszowski, Śląska i Wisły. Damy z siebie wszystko, aby z każdego rajdu wywozić jak najwięcej punktów. Dziękuję moim Partnerom za ten wspaniały występ: Auto Partner, MaXgear, Blachy Pruszyński, Kratki, TEKOM Technologia, sieć stacji paliw MOYA, ANEST IWATA Polska, I Planet Care, IHome, Yak Living Space Experience, Michelin oraz TVN TURBO.”

Byśkiniewicz i Siatkowski na podium w Valvoline Rajd Małopolski
Byśkiniewicz i Siatkowski na podium w Valvoline Rajd Małopolski

Daniel Siatkowski:

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego podium w tak trudnym rajdzie. Myślę, że to podium smakuje jeszcze bardziej niż byłoby zdobyte na przykład w Świdnicy, gdzie trasy są wszystkim doskonale znane. Z całym przekonaniem stwierdzam, że odcinki Valvoline Rajd Małopolski są najtrudniejsze jakie w tym roku jechaliśmy. Widać to także po tym jak dużo załóg nie dojechało do mety. Nam rajd dał wiele radości. Do drugiego miejsca zabrało tylko 3 sekund, ale trzecie i tak jest super. Cieszę się także z tego, że to podium wywalczyliśmy na rajdzie, którego Partnerem tytularnym jest mój pracodawca. Po powrocie do pracy będzie o czym opowiadać. Do zobaczenia w Rzeszowie w drugi weekend sierpnia.”

podziel się:

Pozostałe wiadomości