TVN Turbo Rally Team rozpoczyna nowy sezon RSMP 2023

TVN Turbo Rally Team rozpoczyna nowy sezon RSMP 2023
TVN Turbo Rally Team rozpoczyna nowy sezon RSMP 2023
Po 6 miesiącach przerwy Łukasz Byskiniewicz i Daniel Siatkowski rozpoczynają kolejny sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Reprezentanci TVN Turbo Rally Reamu zainaugurują zmagania o tytuł najlepszej rajdowej załogi w naszym kraju już w ten weekend 22-23 kwietnia od 51. Rajdu Świdnickiego.

Tradycja się już stało, że to właśnie w Górach Sowich, na kultowych i dobrze znanych wszystkim załogom odcinkach specjalnych, rozpoczynają się zmagania polskiego czempionatu. Do pierwszej rundy zgłosiło się blisko 90 ekip, z czego, aż 12 w najmocniejszej kategorii Rally2, w której ścigać się będą również Byśkiniewicz i Siatkowski.

Warszawsko - olsztyński duet na sezon 2023 przesiadł się z Hyundaia i20 R5 do nowszej Skody Fabii Rally2 Evo. Samochód przygotowywany jest przez ten sam serwis APR Motorsport-Kumiega Racing. Załoga w ramach przygotowań odbyła testy nowej rajdowej broni. Po pierwszych jazdach Byśkiniewicz stwierdził, że dobrze czuje się w nowym samochodzie i z optymizmem patrzy na zbliżające się starty. Pilot podziela odczucia kierowcy i także przekazuje optymistyczne wieści z prawego fotela.

Po raz pierwszy w nowym sezonie RSMP kibice będą mogli zobaczyć załogi w akcji w sobotni poranek. W godzinach 9-12 zaplanowany jest oficjalny odcinek specjalny. Po nim nastąpi uroczyste otwarcie rajd. Tego dnia załogi będą miały do przejechania 4 odcinki specjalne, w tym 2 widowiskowe przejazdy w centrum Świdnicy. Niedzielne zmagania to 9 prób. Załogi przystąpią do nich kilka minut po godz. 8. Meta zaplanowana jest na godz. 17.

TVN Turbo Rally Team rozpoczyna nowy sezon RSMP 2023
TVN Turbo Rally Team rozpoczyna nowy sezon RSMP 2023
Źródło: Fot. Maciej Niechwiadowicz

Łukasz Byśkiniewicz:

„Bardzo się cieszę, że wreszcie rozpoczyna się kolejny sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Ten sezon zapowiada się dla nas wyjątkowo. Jak wiecie, razem z Danielem Siatkowskim przesiadamy się do Skody Fabii Rally2 Evo. Jesteśmy po pierwszych testach i treningach w nowym samochodzie. Choć Hyundai i20 R4 i Skoda to zupełnie inne auta, to odczucia są bardzo pozytywne. Uważam, że wspólnie z Partnerami podjęliśmy słuszna decyzję o zmianie sprzętu i chciałbym podziękować APR Motorsport za zakup i przygotowanie Fabii Rally2.

Sezon rozpoczynamy od Rajdu Świdnickiego. Odcinki specjalne w Górach Sowich są wszystkim doskonale znane. Dla mnie będzie to już 11 start w tej imprezie. Oznacza to, że kibice mogą spodziewać się zaciętej walki na ułamki sekund, a wykorzystanie drogi będzie co do centymetra jak na torze wyścigowym. Byłoby cudownie wejść w nowy sezon zdobywając upragnione podium. Ale wiem, że każdy z moich rywali ma podobny plan, więc łatwo nie będzie. Na pewno damy z siebie wszystko, aby zaprezentować się z najlepszej możliwej strony i dać dużo satysfakcji naszym kibicom oraz Partnerom: MaXgear, Auto Partner, Blachy Pruszyński, Kratki, TEKOM Technologia, Michelin, sieć stacji paliw Moya, IHome, IPlanet Care, Anest Iwata, YAK Space Living Experience. Zapraszam także na zapowiedzi i wieści z rajdu w programie Raport TVN TURBO.”

TVN Turbo Rally Team rozpoczyna nowy sezon RSMP 2023
TVN Turbo Rally Team rozpoczyna nowy sezon RSMP 2023
Źródło: Fot. Maciej Niechwiadowicz

Daniel Siatkowski:

„Świdnica to miejsce, gdzie prawie zawsze rozpoczynamy nowy rajdowy sezon. Będzie to dla mnie 12 start w Rajdzie Świdnickim, więc nie ma tu mowy o „poznawaniu” tras i zdobywania doświadczenia. Nowością jest dla nas samochód. W zespole pojawiła się Skoda Fabia Rally2 Evo, z którą zaprzyjaźnialiśmy się podczas testów. Oczekiwania są takie, aby dobrze wejść w rajdowy rok 2023 i z każdego rajdu przywozić pozytywne wspomnienia. Chcielibyśmy unikać przygód, które w minionym sezonie się przytrafiały. Wiem, że sezon rozpoczniemy z przyzwoitym tempem, a później to już będzie z górki. Skoda fabia Rally2 Evo od APR Motorsport zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Jeździliśmy w strugach deszczu po mokrej nawierzchni oraz po błocie. Łukasz szybko złapał feeling auta i to jest ważne. Patrząc na listę zgłoszeń, na której znajduje się 12 konkurentów w podobnych samochodach Rally2/R5, wiem, że będzie co robić. Do zobaczenie na odcinkach nowego sezonu!”

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?