Byśkiniewicz i Siatkowski Wicemistrzami Polski RSMP 2023

Byśkiniewicz i Siatkowski Wicemistrzami Polski RSMP 2023
Byśkiniewicz i Siatkowski Wicemistrzami Polski RSMP 2023
Perfekcyjny, bezbłędny sezon i tytuł Wicemistrzów Polski – Łukasz Byśkiniewicz z Danielem Siatkowskim w doskonałych humorach i z przytupem kończą zmagania w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski 2023. Załoga TVN TURBO Rally Team w 68. Rajdzie Wisły, który był ostatnią rundą Mistrzostw Polski, zajęła 2. miejsce.

Na trudnych, śliskich odcinkach bez problemów utrzymywali wysokie tempo i czystą jazdą zapewnili sobie czwarte z rzędu miejsce na podium. Ostatnia runda była odzwierciedleniem całego sezonu – zero błędów, perfekcyjna jazda, doskonałe auto, zgrany zespół i finalnie wysokie miejsce na podium. Dla kierowcy i pilota to wyjątkowe przeżycie, a profesjonalna postawa całego zespołu zwieńczona została tytułem drugiej najlepszej rajdowej załogi w naszym kraju. 

Dla Byśkiego to pierwszy zdobyty tytuł w klasyfikacji generalnej rajdowego polskiego czempionatu. Do tej pory sięgał po tytuły: Wicemistrza Polski Castrol Edge Fiesta Trophy (Ford Fiesta R2, 2012r.), Wicemistrza Polski w klasie 6 (Ford Fiesta R2, 2013r.), drugiego Wicemistrza Polski w klasyfikacji generalnej 2WD (Renault Clio R3T, 2015r.), Mistrza Polski w klasie 3 (Ford Fiesta Rally3, 2021r.). Dwukrotnie także sięgał po Mistrzostwo Polski w wyścigach samochodowych (2010r., 2011r.).

Dla Daniela Siatkowskiego jest to drugie Wicemistrzostwo Polski w klasyfikacji generalnej. Poprzednie zdobył w 2014 roku u boku aktualnego Mistrza Polski Grzegorza Grzyba.

Byśkiniewicz i Siatkowski Wicemistrzami Polski RSMP 2023
Byśkiniewicz i Siatkowski Wicemistrzami Polski RSMP 2023

Łukasz Byśkiniewicz:

„To coś niesamowitego. Zrealizowałem kolejne marzenia i cele. Kończymy sezon 2. miejscem w arcytrudnym Rajdzie Wisły przypieczętowując z Danielem tytuł Wicemistrzów Polski klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2023. W marcu, jeszcze przed startem pierwszego rajdu nie przewidziałbym takiego finału. Wszystkie 7 rajdów na mecie: w tym 4 rundy na podium. Do tego zero wycieczek poza drogę, zero kapci, przygód, ratowań. Ani jednej ryski na samochodzie! Jestem z tego niezwykle dumny. Te perfekcyjnie przejechane rajdy to efekt doskonałej pracy wszystkich członków zespołu. APR Motorsport wraz z Kumiega Racing przygotowali auto, które ani razu nie miało słabych momentów, a my z Danielem mogliśmy skupić się wyłącznie na skutecznej jeździe i cieszeniem się z tej jazdy. Każdy w zespole dał z siebie wszystko i w efekcie jesteśmy Wicemistrzami Polski! Tytuł przypieczętowaliśmy na Rajdzie Wisły. Znów była to trudna runda, ze śliskimi, nierównymi odcinkami specjalnymi. Sporo załóg miało kłopoty. U nas panował spokój, który był kluczem do sukcesu na tym rajdzie. Czułem tu szczególne emocje i wsparcie Zbyszka Cieślara, który mieszkał przy trasach Wisły i na pewno w ten weekend był z nami. Zbyszkowi dedykuje ten sukces. Wielkie podziękowania dla Daniela, naszych szpiegów, mechaników, wszystkich dobrych duchów, i kibiców którzy byli z nami na rajdach. Oczywiście dziękuję naszym Partnerom, bez których nie byłoby tego sukcesu: Auto Partner, MaXgear, Blachy Pruszyński, Kratki, TEKOM Technologia, sieć stacji paliw Moya, ANEST IWATA, I Home, I Planet, YAK Living Space Experience, Michelin Polska. Dziękuję także szefom kanałów grupy Warner Bros Discovery za wsparcie medialne.”

Daniel Siatkowski:

„Niesamowity sezon! Szybko, ale skutecznie. Żadnych awarii, kapci, wycieczek poza drogę. W zespole było wszystko to, co jest potrzebne by się ścigać – dobre auto, załoga, szpiedzy, atmosfera, profesjonalizm, skupienie. Wszystko zadziałało perfekcyjnie! Ostatnia runda to też duże emocje na bardzo trudnych odcinkach. Jest co świętować. Moje myśli są przy tych, którym ten sukces dedykuję- przy ukochanej żonie i całej rodzinie. To nie był łatwy rok, często rajdy schodziły na dalszy plan, a nawet nie byłem pewien, czy będę mógł w nich wystartować. Aga - Ty jesteś Mistrzynią i wygrałaś wszystko!”

Byśkiniewicz i Siatkowski Wicemistrzami Polski RSMP 2023
Byśkiniewicz i Siatkowski Wicemistrzami Polski RSMP 2023
podziel się:

Pozostałe wiadomości