Awaria Renault, zepsute Audi i unieruchomiona Alfa Romeo

Mobilni mechanicy - seria 6, odcinek 9
"Mobilni mechanicy" w niedzielę 11 lutego o 16:30

W Niepołomicach Adam i Tomek zmierzą się z awarią Renault Magnum w zabudowie solo. Kierujący zgłasza, że samochód przez długi czas nie był używany, a po próbie uruchomienia go pojawiły się wycieki i nieszczelności w układzie chłodniczym. Okaże się, że w ciężarówce doszło do całkowitego rozszczelnienia chłodnicy, przez co silnik nie ma możliwości odprowadzania ciepła i może dojść do jego poważnego uszkodzenia. 

W Mogilanach Mirek wraz z Szymonem będą naprawiać Audi A6. Kierująca musi dojechać do Tarnowa, a nie może odpalić samochodu. Mechanicy znajdą przyczynę usterki w przewodzie masowym. Po wymianie przewodu podczas jazdy próbnej okaże się, że akumulator wciąż nie ma ładowania. Mirek zatrzymaje samochód na przystanku i nie będzie w stanie dalej ruszyć.  

Łukasz i Paweł dostaną wezwanie do unieruchomionej Alfy Romeo 147. Kierująca nią kobieta jest w drodze do Frankfurtu i zgłasza, że nie jest w stanie zmieniać biegów. Mechanicy szybko zdiagnozują, że zerwane są linki, które łączą wybierak skrzyni biegów z lewarkiem w kokpicie. Żeby zdemontować zepsute linki, muszą zdjąć zanitowaną blachę pod samochodem. 

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Wiosna 2024 w TVN. Zobacz nowości i ulubione programy w zaskakującej odsłonie!

Wiosna 2024 w TVN. Zobacz nowości i ulubione programy w zaskakującej odsłonie!

Wiosna 2024 w TVN. Zobacz nowości i ulubione programy w zaskakującej odsłonie!

Wiosna 2024 w TVN. Zobacz nowości i ulubione programy w zaskakującej odsłonie!