Siła armii seria 1

Siła armii
Siła armii

Wybuchy, ćwiczenia, skoki ze spadochronem – to codzienność armii, o której wszyscy wiedzą. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że dzisiejsze wojsko to zaawansowana technologicznie machina. Najnowocześniejsza broń, rewolucyjne podejście do strategii, super wytrzymałe pojazdy – „Siła armii” w końcu zostanie odkryta!

Major Arkadiusz Kups to niekwestionowany ekspert w dziedzinie wojskowości - były oficer jednostek specjalnych od lat zarażający miłością do armii i sportu tysiące młodych ludzi. Teraz szerokiej publiczności pokaże, czym jest współczesne wojsko. Dziś aby być żołnierzem nie wystarczy hart ducha i dobra kondycja. W armii karierę robią osoby z zacięciem technologicznym i informatycznym. Coraz częściej do obsługi współczesnych rodzajów uzbrojenia potrzebna jest wiedza rodem z NASA.

Ekipa programu przedstawi praktyków – pilotów, kierowców, ogniomistrzów, którzy opowiedzą, jak wygląda praca z różnymi rodzajami broni i urządzeń militarnych. Major Kups zapyta spotkanych na poligonach żołnierzy, jak wygląda ich codzienna praca ze sprzętem wojskowym. Jak radzą sobie z różnymi jej aspektami – przeciążeniami sięgającymi 5G czy wielogodzinnymi lotami? W „Sile armii” pokażemy zderzenie technologii wschodniej z zachodnią. Kups sprawdzi czym różni się F-16 od Miga-29 czy czołg Twardy od Leoparda.

Seria 1 - lista odcinków:

Odcinek 1: Polskie rakiety

Odcinek 2: Polatamy Migiem-29!

Odcinek 3: Podwodny orzeł!

Odcinek 4: Na pokładzie podwodnego łowcy!

Odcinek 5: F-16

Odcinek 6: Czym lata marynarka wojenna?

Odcinek 7: Ćwiczenia wojsk przeciwlotniczych

Odcinek 8: Na pokładzie okrętu ratowniczego

Odcinek 9: Największa polska fregata

Odcinek 10: Twardziele z marynarki

Odcinek 11: Komandosi z żandarmerii

podziel się:

Pozostałe wiadomości