Rywal na haczyku Reel rivals

Marlin – złapanie tej pięknej i wielkiej ryby jest marzeniem wielu śmiałków. Walka z nią to już legenda opisana w niejednej książce. Śledzimy zmagania amatorów wędkowania w połowie taaaaakiej ryby.
Poczuć wbijające się w skórę zęby olbrzymiego marlina - to marzenie każdego prawdziwego łowcy przygód. Tacy właśnie twardziele staną przed niezwykle niebezpieczną i ryzykowną misją: muszą złapać i wyciągnąć na brzeg tę ważącą prawie 300 kilo bestię.
Bohaterami serii są miłośnicy wędkarstwa, którzy przybywają na Florydę, by zmierzyć swe siły w walce z tą wspaniałą rybą. Niektórzy z nich to poszukujący adrenaliny młodzieniaszkowie prosto z wieczorów kawalerskich, którym marzy się wielki, krwiożerczy rekin rodem ze “Szczęk”. Inni to fanatycy wędkarstwa pełnomorskiego, którzy za wszelką cenę chcą wygrać zawody i zgarnąć kasę. Kolejni to prezesi wielkich spółek. I na koniec: celebryci, którzy przylecieli tu na kilka godzin prywatnymi odrzutowcami, którzy do tej pory łowili jedyni sardynki z puszki.
Choć dzieli ich wiele, łączy ich jeden cel - złowić największą i najbardziej okazałą sztukę!