Konwój seria 1

Serial dokumentalny o grupie kierowców tirów, którzy każdego dnia przemierzają polskie drogi. Obserwuje ich kilkanaście kamer, na każdym kilometrze zmagań. Pracują w wielu firmach i wożą różne ładunki. Pękające opony, łamane znaki drogowe, ostra jazda na granicy przepisów, i ciągła walka z czasem to ich świat. Wszystko to bez cenzury, bez wybielenia - czyli kawał prawdziwego „trakerskiego” życia. W programie widz pozna zasady, jakie obowiązują w tym świecie, dowie się jak transportuje się np. elementy do budowy metra czy materiały łatwopalne, i jakie towarzyszą temu emocje. Kamery będą obecne od momentu załadunku, aż po finał podróży!
Widzowie poznają m.in. Petera i Mariusza, parę, która wozi drewno do czeskich fabryk. Podróż z nimi to 100% adrenaliny i.. śmiechu. Kolejna dwójka kierowców to Fryta (kierowca tira) i Egon (pilot konwoju). Ich braterski związek to niekończąca się awantura. Całonocna trasa to spore wyzwanie. Jedną z bohaterek jest również kobieta – Wiola. Radzi sobie lepiej niż niejeden facet za kółkiem, wpędzając kolegów w kompleksy.
Obsada (wszyscy bohaterowie serii): „FRYTA” - DANIEL KRZYKWA: Kierowca ładunków wielkogabarytowych. „EGON” - DAWID STOLARCZYK: Pilot ładunków wielkogabarytowych. „PETER” - PIOTR JELITKO: Kierowca transportów drewna. MARIUSZ MYSZKIER: Kierowca i operator dźwigu do załadunku drewna. „ŁYSY” – DARIUSZ HRECZUCH: Kierowca tzw. wanny. Przewóz złomu. „MŁODY”- ŁUKASZ GAŁACHOWSKI: Kierowca tzw. wanny. Przewóz złomu. „VIOLA” – WIOLETTA TOMALA: Kierowca ADR-a, cysterny z ładunkami niebezpiecznymi. „PASTOR” – HUBERT MICHALEC: Kursant, przygotowuje się do egzaminu na ciężarówkę. „PIPEK” – PIOTR ZDRZAŁEK: Kierowca ADR-a, cysterny z ładunkami niebezpiecznymi. „WOLAND” - ZBYSZEK WOLAŃSKI: Kierowca ładunków wielkogabarytowych.
Seria 1 - lista odcinków: