Zasłużyli na piątkę na Barbórce!

TVN Turbo Rally Team w 57
TVN Turbo Rally Team w 57
Łukasz Byśkiniewicz i Adam Jędraszek podczas Rajdu Barbórka w Warszawie ponownie zaprezentowali świetne tempo. Załoga jadąca Hyundaiem i20 R5 po sześciu dziennych odcinkach specjalnych wywalczyła 5. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Początek zawodów nie był łatwy dla TVN Turbo Rally Teamu - na pierwszych dwóch próbach na Torze Modlin załoga nie trafiła z setupem zawieszenia i "Byśki" nie był w stanie szybko pojechać na wyjątkowo śliskim asfalcie. Na kolejnych czterech próbach ich Hyundai sprawował się znacznie lepiej - uzyskali dwa razy czwarty, piąty oraz drugi czas, dzięki czemu awansowali z trzynastego na piąte miejsce w 57. Rajdzie Barbórka. W Kryterium Asów na ulicy Karowej Byśkiniewicz i Jędraszek zrobili prawdziwe show, kręcąc bączki i altoneny za co otrzymali od kibiców serdeczne i gorące brawa.

Łukasz Byśkiniewicz:

Jesteśmy bardzo zadowoleni z zajęcia 5. miejsca w 57. Rajdzie Barbórka. Choć apetyty były na coś więcej, ponieważ rok temu byliśmy z Adamem na podium, to i tak cieszymy się z tego wyniku. Początek, czyli dwa pierwsze oesy na Torze Modlin, bardzo nas zaskoczył, w szczególności naszego Hyundaia i20 R5. Nie trafiłem z nastawami i samochód nie chciał skręcać. Na kolejnych czterech próbach, gdzie nawierzchnia była znacznie bardziej przyczepna, a do tego wprowadziliśmy korekty w zawieszeniu, jechało się znacznie lepiej. Na Bemowie uzyskaliśmy dwa razy czwarty czas, a na Służewcu nawet drugi! Do ostatnich metrów walczyliśmy o TOP5 i się udało. Wieczorem czekało na nas Kryterium Asów na słynnej ulicy Karowej. Na górnym nawrocie zgasło auto i uciekło kilka sekund. Wiedzieliśmy, że na podium nie ma już szans. Pilot powiedział do mnie: „no to się bawimy” i się bawiliśmy - pierwszy raz kręciłem altoneny na Karowej. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy rozgrzać do czerwoności publiczność- w końcu ten rajd jest przecież dla nich. Gratuluje moim redakcyjnym kolegom z TVN Turbo za przygotowanie fantastycznej relacji na żywo. Mam nadzieje, że wczesną wiosną znowu będziemy mogli dostarczyć emocji, gdy rozpocznie się kolejny rajdowy sezon. Chciałbym podziękować naszym wspaniałym Partnerom za ten rajd, ale także za cały 2019 rok: Amic Energy, Auto Partner, MaXgear, NOVOL, Tekom Technologia, Michelin, Kratki.pl, I Planet Radom, I Home, Siren7, BYŚ- Gospodarka Odpadami oraz telewizji TVN Turbo.

Adam Jędraszek:

Piąte miejsce w Rajdzie Barbórka w Warszawie to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę warunki oraz bardzo mocną konkurencję. Nie powtórzyliśmy podium z 2018 roku, ale i tak jesteśmy zadowoleni. Na kilku OS-ach Łukasz pokazał swoje tempo i to, że nasze podium rok temu nie było przypadkiem. Każdy odcinek specjalny był inny o innej charakterystyce i przyczepności. Awansowaliśmy na ulicę Karową. Tam po zgaszeniu auta na beczce pojechaliśmy dla publiczności, wykonując różne ewolucja na całej długości Karowej. Chciałbym podziękować Partnerom TVN Turbo Rally Teamu za ten start.

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Wakacje za kilka dni. Zaplanuj je w Polsce!
Materiał promocyjny

Wakacje za kilka dni. Zaplanuj je w Polsce!